Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Переможців виборів Станично-Луганської радйонної ради визначать за алфавітом

27 грудня відбудуться повторні вибори депутатів Станично-Луганської районної ради.

Проголосувати на них виборці зможуть лише на підконтрольних українській владі округах. За інформацією Луганського КВУ таких округів 7 із 34. При цьому кандидатів на повторних виборах висунули лише три місцеві організації політичних партій: «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Наш Край» та Народна Партія. Якщо врахувати по 7 депутатів від кожної партії з округів, де проводиться голосування, а також лідерів списків, то отримаємо 24 депутати.

Для того, щоб було обрано повну кількість депутатів – 34, місцеві організації політичних партій отримали можливість зареєструвати кандидатів і в тих округах, де вибори не відбудуться (Постанова ЦВК № 357). Загалом політичні партії зареєстрували 72 кандидати в депутати: Народна Партія – 35, «Наш Край» - 19, «БПП «Солідарність» - 18. При цьому не було зрозуміло, які з кандидатів, що закріплені на непідконтрольних Україні округах, будуть обраними. Адже голосування на цих територіях не проводитиметься, тому кандидати отримають по 0 голосів.

Відповідно до роз’яснення ЦВК (Постанова № 356), у разі, якщо в окремих територіальних виборчих округах голосування не проводилося, то кандидати, закріплені за такими округами у виборчому списку партії, розміщуються у кінці списку в алфавітному порядку. За такої ситуації обраними стануть ті кандидати, чиї прізвища йтимуть в алфавітному порядку раніше.

Така ситуація порушує принцип рівності кандидатів. У разі, якщо місцева організація партії не подолає 5-ти% бар’єр, то жоден з її кандидатів не буде обраний. В тому числі обраними не будуть кандидати, закріплені в округах на підконтрольній українській владі території і які отримають певну кількість голосів. При цьому гарантовано буде обрано частину кандидатів в округах, де вибори не відбудуться і яких визначать за алфавітом.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України