Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Переможців виборів Станично-Луганської радйонної ради визначать за алфавітом

27 грудня відбудуться повторні вибори депутатів Станично-Луганської районної ради.

Проголосувати на них виборці зможуть лише на підконтрольних українській владі округах. За інформацією Луганського КВУ таких округів 7 із 34. При цьому кандидатів на повторних виборах висунули лише три місцеві організації політичних партій: «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Наш Край» та Народна Партія. Якщо врахувати по 7 депутатів від кожної партії з округів, де проводиться голосування, а також лідерів списків, то отримаємо 24 депутати.

Для того, щоб було обрано повну кількість депутатів – 34, місцеві організації політичних партій отримали можливість зареєструвати кандидатів і в тих округах, де вибори не відбудуться (Постанова ЦВК № 357). Загалом політичні партії зареєстрували 72 кандидати в депутати: Народна Партія – 35, «Наш Край» - 19, «БПП «Солідарність» - 18. При цьому не було зрозуміло, які з кандидатів, що закріплені на непідконтрольних Україні округах, будуть обраними. Адже голосування на цих територіях не проводитиметься, тому кандидати отримають по 0 голосів.

Відповідно до роз’яснення ЦВК (Постанова № 356), у разі, якщо в окремих територіальних виборчих округах голосування не проводилося, то кандидати, закріплені за такими округами у виборчому списку партії, розміщуються у кінці списку в алфавітному порядку. За такої ситуації обраними стануть ті кандидати, чиї прізвища йтимуть в алфавітному порядку раніше.

Така ситуація порушує принцип рівності кандидатів. У разі, якщо місцева організація партії не подолає 5-ти% бар’єр, то жоден з її кандидатів не буде обраний. В тому числі обраними не будуть кандидати, закріплені в округах на підконтрольній українській владі території і які отримають певну кількість голосів. При цьому гарантовано буде обрано частину кандидатів в округах, де вибори не відбудуться і яких визначать за алфавітом.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України