Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Передвиборча кампанія в Японії

У Японії у вівторок 10 жовтня стартувала передвиборча кампанія позачергових парламентських виборів.

Нагадаємо, що 25 вересня  Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе розпустив парламент та оголосив про проведення дострокових парламентськими виборами, запланованих на 22 жовтня. Він очолює Партію Надіїя (Party of Hope).

Абе Сіндзо прагне перемогти нову партію, яка пообіцяла звільнити уряд від кумівства, кидаючи виклик його п’ятирічному терміну перебування на пості прем’єра.

Коаліція під керівництвом Ліберально-демократичної партії Абе боротиметься проти новоствореної (менш ніж місяць тому)  Партії Надія, яку очолює народний губернатор Токіо, колишня міністр оборони Юріко Койке, колишній парламентарій Ліберально-демократичної партії (ЛДП). Значна кількість Демократів прийматиме участь у виборах від цієї новоствореної партії.

Недавнє передвиборне опитування показує, що 13% респондентів голосуватимуть за кандидатів від Партії Надії, порівняно з 19% наприкінці вересня, коли Абе розпустив парламент.

На противагу цьому, ЛДП підтримали понад 30% респондентів у опитуванні газети Yomiuri Shimbun.

За словами аналітиків, Абе сподівається отримати довіру населення (останнім часом рейтинг знизився), аби мати можливість  реагувати на посилення загроз з боку Північної Кореї та демографічної кризи швидко зростаючого населення Японії.

Абе стверджує, що ключ до безпеки країни – переписати пацифістську Конституцію Японії, розроблену США, щоб звільнити Збройні Сили країни від обмежень, накладениих на них після  Другої світової війни.

Такі дії уряду Японії не одобряють в Китаї та Південной Кореї, які постраждали від японської колоніальної окупації, і  лише в Японії мають обмежену підтримку, за даними недавнього опитування.

"Ми не повинні піддаватися загрозам Північної Кореї. Я сподіваюсь отримати довіру народу на майбутніх виборах і просунути сильну дипломатію", - сказав Аб.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України