Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Передвиборча кампанія в Японії

У Японії у вівторок 10 жовтня стартувала передвиборча кампанія позачергових парламентських виборів. В ході виборів громадяни обиратимуть 465 депутатів. Серед них 289 претендентів будуть обрані по одномандатних округах, ще 176 — за партійними списками на основі пропорційної системи.

Нагадаємо, що 25 вересня  Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе розпустив парламент та оголосив про проведення дострокових парламентськими виборами, запланованих на 22 жовтня. Він очолює Партію Надіїя (Party of Hope).

Абе Сіндзо прагне перемогти нову партію, яка пообіцяла звільнити уряд від кумівства, кидаючи виклик його п’ятирічному терміну перебування на пості прем’єра.

Коаліція під керівництвом Ліберально-демократичної партії Абе боротиметься проти новоствореної (менш ніж місяць тому)  Партії Надія, яку очолює народний губернатор Токіо, колишня міністр оборони Юріко Койке, колишній парламентарій Ліберально-демократичної партії (ЛДП). Значна кількість Демократів прийматиме участь у виборах від цієї новоствореної партії.

Недавнє передвиборне опитування показує, що 13% респондентів голосуватимуть за кандидатів від Партії Надії, порівняно з 19% наприкінці вересня, коли Абе розпустив парламент.

На противагу цьому, ЛДП підтримали понад 30% респондентів у опитуванні газети Yomiuri Shimbun.

За словами аналітиків, Абе сподівається отримати довіру населення (останнім часом рейтинг знизився), аби мати можливість  реагувати на посилення загроз з боку Північної Кореї та демографічної кризи швидко зростаючого населення Японії.

Абе стверджує, що ключ до безпеки країни – переписати пацифістську Конституцію Японії, розроблену США, щоб звільнити Збройні Сили країни від обмежень, накладениих на них після  Другої світової війни.

Такі дії уряду Японії не одобряють в Китаї та Південной Кореї, які постраждали від японської колоніальної окупації, і  лише в Японії мають обмежену підтримку, за даними недавнього опитування.

"Ми не повинні піддаватися загрозам Північної Кореї. Я сподіваюсь отримати довіру народу на майбутніх виборах і просунути сильну дипломатію", - сказав Аб.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України