Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Партіям відшкодували майже півмільярда, витрачених на вибори

Про це йдеться у відповіді ЦВК на запит громадського руху "ЧЕСНО".

"Кошти на відшкодування політичним партіям витрат, пов’язаних із фінансуванням їхньої передвиборної агітації на вказаних виборах, перераховано Центральною виборчою комісією в повному обсязі", – йдеться в повідомленні.

Таким чином ЦВК виконала норму закону "Про політичні партії в Україні". Норма про відшкодування витрат була включена в закон наприкінці 2015 року разом із запровадженням держфінансування та фінзвітності для партій.

Сукупна сума компенсації становить 467,3 мільйона. За законом з бюджету компенсується 100% витрат кожної з партій, яка подолала 5%-ий бар’єр та пройшла до парламенту.

Найбільшу компенсацію отримала партія "Слуга народу" – 114,6 мільйонів гривень, далі "Голос" – 105,7 млн грн, "Європейська солідарність" – 99,5 млн грн, "Батьківщина" – 87,2 млн грн, а найменше отримала "Опозиційна платформа – За життя" – 60,3 мільйони.

Зазначається, що стільки ці партії офіційно витратили під час виборів у Раду з виборчого рахунку.

Нагадаємо, що законопроектом Офісу президента № 1029, покликаним перезавантажити НАЗК, пропонується зменшити обсяги державного фінансування парламентських партій та скасувати фінансування для позапарламентських партій. 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України