Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Партії витратили на вибори вже 2 млрд гривень

На передвиборчу кампанію за два місяці в Україні партії витратили 2 млрд гривень. Одна з причин збільшення витрат − підготовка до майбутніх парламентських виборів, повідомив гендиректор Комітету виборців України Олексій Кошель, пише ЛІГА.net.

«Ми сьогодні отримали цифру 2 млрд грн, яку витрачають партії за два місяці на виборчу кампанію. Якщо порівнювати з попередніми парламентськими виборами, у нас є підстави говорити, що вартість виборів в Україні тільки зростає», − зазначив він.

За словами голови Комітету виборців, вибори в Україні обходяться значно дорожче, ніж у сусідів. «Якщо порівнювати цифру 2 млрд із нашими західними сусідами, наприклад, із Польщею, ми можемо говорити, що за кількістю витрат українські партії в 2,5-3 рази випереджають своїх польських колег», − сказав Кошель.

Він також додав, що причиною такої дорожнечі є поява нових політичних гравців, які ведуть дві кампанії − місцеву, а також роблять «вступ» у майбутню парламентську кампанію.

«Це партії «Наш край», «Відродження», «Укроп», Українська галицька партія, яка веде дуже активну кампанію в західному регіоні України. Це «Народний контроль», який веде активну кампанію в кількох регіонах. Як мінімум ми отримали п'ять політичних партій, які крім прямої участі у місцевих виборах використовують цю виборчу кампанію для повноцінної політичної реклами та входження практично у вищі ешелони української політики з тим, щоб претендувати на активну роль і результати на парламентських виборах», − зазначив Кошель.

Іншою причиною дорожнечі українських виборів, на його думку, є активна діяльність так званих регіональних політичних партій.

«На сьогодні закон не передбачає такого поняття, як регіональні партії. Тобто, кожна партія є всеукраїнською, але одні партії беруть участь тільки в окремо взятому місті. «Морська партія» Ківалова, маючи статус всеукраїнської, залишається виключно одеською партією і навіть не виходить за межі міста. Це також політична партія «За конкретні справи» − ця політична сила в Хмельницькій області проводить кампанію, яка за своєю активністю і видатками не менша, ніж кампанії політичних сил парламентської коаліції», − зазначив він.

Forbes

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України