Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Партії витратили на вибори вже 2 млрд гривень

На передвиборчу кампанію за два місяці в Україні партії витратили 2 млрд гривень. Одна з причин збільшення витрат − підготовка до майбутніх парламентських виборів, повідомив гендиректор Комітету виборців України Олексій Кошель, пише ЛІГА.net.

«Ми сьогодні отримали цифру 2 млрд грн, яку витрачають партії за два місяці на виборчу кампанію. Якщо порівнювати з попередніми парламентськими виборами, у нас є підстави говорити, що вартість виборів в Україні тільки зростає», − зазначив він.

За словами голови Комітету виборців, вибори в Україні обходяться значно дорожче, ніж у сусідів. «Якщо порівнювати цифру 2 млрд із нашими західними сусідами, наприклад, із Польщею, ми можемо говорити, що за кількістю витрат українські партії в 2,5-3 рази випереджають своїх польських колег», − сказав Кошель.

Він також додав, що причиною такої дорожнечі є поява нових політичних гравців, які ведуть дві кампанії − місцеву, а також роблять «вступ» у майбутню парламентську кампанію.

«Це партії «Наш край», «Відродження», «Укроп», Українська галицька партія, яка веде дуже активну кампанію в західному регіоні України. Це «Народний контроль», який веде активну кампанію в кількох регіонах. Як мінімум ми отримали п'ять політичних партій, які крім прямої участі у місцевих виборах використовують цю виборчу кампанію для повноцінної політичної реклами та входження практично у вищі ешелони української політики з тим, щоб претендувати на активну роль і результати на парламентських виборах», − зазначив Кошель.

Іншою причиною дорожнечі українських виборів, на його думку, є активна діяльність так званих регіональних політичних партій.

«На сьогодні закон не передбачає такого поняття, як регіональні партії. Тобто, кожна партія є всеукраїнською, але одні партії беруть участь тільки в окремо взятому місті. «Морська партія» Ківалова, маючи статус всеукраїнської, залишається виключно одеською партією і навіть не виходить за межі міста. Це також політична партія «За конкретні справи» − ця політична сила в Хмельницькій області проводить кампанію, яка за своєю активністю і видатками не менша, ніж кампанії політичних сил парламентської коаліції», − зазначив він.

Forbes

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України