Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Парламентські вибори в Угорщині

На парламентських виборах в Угорщині, які відбулися 8 квітня, перемагає правоконсервативна партія чинного прем'єра Віктора Орбана "Фідес". За результатами підрахунку 93 відсотків бюлетенів, вона здобула майже 49 відсотків голосів, повідомила вранці в понеділок, 9 квітня, Національна виборча комісія Угорщини. За попередніми підсумками, коаліція прем’єра отримує в парламенті дві третини місць - 134, тоді як ультраправий рух "Йоббік", що здобув близько 20 відсотків голосів, - 27 місць, а соціалісти з результатом 12 відсотків голосів, - 19 місць.

Виборча система Угорщини діє сьогодні за складними правилами. Обирають 199 депутатів, 106 з них - у одномандатних округах, де достатньо набрати просту більшість голосів. Ще 93 - за пропорційною системою, тобто - за партійним списками. Виборчі округи ще під час минулої кампанії підігнали під потреби "Фідес", єдиної великої угорської партії. Члени угорських нацменшин із сусідніх країн, які зберегли паспорт Угорщини, також зможуть віддати свій голос за партійний список, зокрема поштою. Угорські громадяни, які працюють за кордоном, муситимуть особисто голосувати в посольствах та консульствах.

Генеральний консул Угорщини в Ужгороді повідомив, що для голосування на трьох угорських спецдільницях, які діяли в Україні 8 квітня, зареєструвалося 2713 осіб, і явка на них у цей день склала 86%.

Слід зауважити, що це далеко не всі закарпатські угорці, які взяли участь у виборах в Угорщині, адже окрема частина голосувала поштою, а інша частина голосувала безпосередньо в Угорщині за місцем формальної прописки.

Про це розповіли у закарпатському осередку Комітету виборців України, де вивчали моделі голосування закарпатських угорців із подвійним громадянством. За приблизними підрахунками КВУ, загальна кількість закарпатських угорців, які могли проголосувати на цих виборах в Угорщині, сягає 30-40 тисяч осіб.

Нагадаємо, угорський канал Hir TV оприлюднив розслідування, згідно з яким декілька сотень угорців Закарпаття в день виборів возили в Угорщину автобусами голосувати за провладного кандидата.

В ОБСЄ розкритикували вибори в Угорщині через брак справедливої конкуренції для опозиційних партій, хоча в цілому фундаментальні права на виборах були дотримані.

 

Джерело: https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/04/11/7080205/

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України