Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Парламент Чехії оголосив вотум недовіри уряду

Парламент Чехії оголосив вотум недовіри уряду нового прем’єр-міністра Андрея Бабіша.

За вотум недовіри уряду проголосували депутати 8 з 9 представлених у парламенті партій. Проти голосували лише депутати руху ANO, лідером якого є Бабіш.

За конституцією, тепер уряд має піти у відставку. Президент Чехії Мілош Земан минулого тижня виступив у парламенті і висловив підтримку Бабішу, пообіцявши надати йому можливість ще раз спробувати сформувати уряд. Він заявив, що знову доручить Бабішу сформувати уряд. Якщо три такі спроби виявляться невдалими, на країну чекають дострокові вибори.

Опоненти Бабіша кажуть, що готові до переговорів з його прихильниками про коаліційний уряд, але не згодні, щоб прем'єром знову став Бабіш, проти якого в Чехії порушена кримінальна справа (звинувачують у наданні неправдивих та неповних даних в заявці на отримання гранту ЄС). 16 січня прем’єр заявив, що згоден із зняттям з нього депутатської недоторканності. Очікується, що парламент ухвалить рішення про це вже в найближчі дні.

Рух ANO на чолі з Бабішем став переможцем на парламентських виборах в жовтні 2017 року, проте не отримав абсолютної більшості голосів.

Андрей Бабіш – великий підприємець у сфері агропромислового комплексу. Поліція підозрює його в шахрайстві при отриманні субсидії від Євросоюзу. Факт порушень підтвердило Європейське бюро боротьби з шахрайством. Бабіш усі звинувачення відкидає і називає їх політично мотивованими.

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України