Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ОП-ЗЖ подала позов до суду за фактом масових фальсифікацій виборів у Маріуполі на користь "Слуги народу"

Всю доказову базу з даними в протоколах з мокрими печатками дільничних комісій, які істотно відрізняються від підсумкових таблиць районних виборчих комісій, юристи "Опозиційної платформи - За життя" додали до позовної заяви.

Представники "Опозиційної платформи - За життя" в виборчих комісіях Маріуполя, звірили початкові дані протоколів з мокрими печатками дільничних виборчих комісій, з результатами, встановленими районними виборчими комісіями.  Було визначено, що районна комісія на десятках дільниць "перекинула" частина голосів "Блока Вадима Бойченко" партії "Слуга Народу", яку в Маріуполі очолює найближча соратниця і зам чинного мера Бойченко - Ксенія Сухова.

У підсумковому протоколі Територіальної виборчої комісії з встановленими результатами виборів в Маріуполі також міститься ряд підозрілих розбіжностей. По-перше, дільничним виборчим комісіям було видано на 341 бюлетень більше, ніж їх було надруковано в друкарні. У процентному вираженні, 341 бюлетень - це 0,42% голосів, які раптом знайшлися у "Слуг народу", щоб дати можливість партії подолати прохідний бар'єр.

Згідно 100% оброблених протоколів з мокрими печатками від дільничних комісій, за "Слугу народу" проголосувало тільки 4,75% городян, в підсумковому протоколі у партії вже 5.1%.

Крім того, в протоколі з встановленими підсумковими результатами виборів до міськради Маріуполя сума відсотків голосів, відданих за все партії становить лише 99,94%.  Очевидно, що в поспіху фальсифікуючи вибори тервиборчком не помітив допущену грубу математичну помилку.

Джерело

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України