Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Голосування мільйонів українців на місцевих виборах буде ускладнено - КВУ

Окрім 1.4 млн. переселенців, ще біля 13 млн. громадян матимуть труднощі із голосуванням на місцевих виборах. З тих чи інших причин ці громадяни проживають не за місцем офіційної реєстрації. Комітет виборців України наполягає на тому, що проблема виборчих прав має бути вирішена для всіх категорій громадян одночасно. Для цього необхідна комплексна реформа законодавства, що визначає приналежність особи до територіальної громади.

Право голосу на місцевих виборах в Україні мають особи, що є членами територіальної громади. Ознакою членства в конкретній громаді є реєстрація місця проживання особи. Проте в Україні є велика кількість людей, які мають місце реєстрації в одному місці, а фактично проживають в іншому. Це, зокрема, стосується біля 13 млн. громадян. Такі особи не зможуть обрати органи місцевої влади у тій громаді, де вони фактично проживають, оскільки вони не є її членами. При цьому такі особи навряд чи будуть зацікавлені у тому, щоб обирати органи місцевої влади за місцем їх реєстрації, а тому, швидше за все, взагалі не проголосують на місцевих виборах.

У Верховній Раді зареєстровано три законопроекти (№№2501а, 2501а-1, 2501а-2), які пропонують надати переселенцям право голосу у місцях їх фактичного проживання. Зокрема, законопроекти передбачають, що внутрішньо переміщені особи зможуть обрати, членом якої громади вони є. КВУ вважає таку ідею прогресивною і пропонує надати можливість обирати членство в територіальній громаді й іншим громадянам, які мають на це підстави. 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України