Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Голосування мільйонів українців на місцевих виборах буде ускладнено - КВУ

Окрім 1.4 млн. переселенців, ще біля 13 млн. громадян матимуть труднощі із голосуванням на місцевих виборах. З тих чи інших причин ці громадяни проживають не за місцем офіційної реєстрації. Комітет виборців України наполягає на тому, що проблема виборчих прав має бути вирішена для всіх категорій громадян одночасно. Для цього необхідна комплексна реформа законодавства, що визначає приналежність особи до територіальної громади.

Право голосу на місцевих виборах в Україні мають особи, що є членами територіальної громади. Ознакою членства в конкретній громаді є реєстрація місця проживання особи. Проте в Україні є велика кількість людей, які мають місце реєстрації в одному місці, а фактично проживають в іншому. Це, зокрема, стосується біля 13 млн. громадян. Такі особи не зможуть обрати органи місцевої влади у тій громаді, де вони фактично проживають, оскільки вони не є її членами. При цьому такі особи навряд чи будуть зацікавлені у тому, щоб обирати органи місцевої влади за місцем їх реєстрації, а тому, швидше за все, взагалі не проголосують на місцевих виборах.

У Верховній Раді зареєстровано три законопроекти (№№2501а, 2501а-1, 2501а-2), які пропонують надати переселенцям право голосу у місцях їх фактичного проживання. Зокрема, законопроекти передбачають, що внутрішньо переміщені особи зможуть обрати, членом якої громади вони є. КВУ вважає таку ідею прогресивною і пропонує надати можливість обирати членство в територіальній громаді й іншим громадянам, які мають на це підстави. 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України