Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


«Обирай відповідально» — під таким лозунгом пройшла кампанія, приурочена до місцевих виборів

У 50 містах України відбулася інформаційна кампанія із закликом відповідально поставитися до місцевих виборів. Проект звернув увагу українців на те, що майбутнє України залежить не тільки від президента (1 людина) та парламенту (450 людей).

Левову частку обраної влади становлять депутати місцевих рад – це приблизно 236 000 людей. Громадяни можуть взяти відповідальність на себе і самостійно балотуватися на посади в місцеві органи самоврядування або ж контролювати процес виборів, ставши спостерігачами. Але саме від більшості простих людей країни залежить, якими будуть ці депутати. Метою кампанії було допомогти українцям осмислено поставитися до вибору представників серед кандидатів. Заклик  «Голосуй відповідально» і став ключовою ідеєю проекту, адже саме від результату виборів залежить майбутнє не лише районів чи міст, а й країни загалом.

Генеральний директор ВГО КВУ Олексій Кошель розповів про соціальний проект: «Просвітницька програма щодо особливостей голосування та виборчої системи була вкрай важливою, оскільки місцеві вибори 25 жовтня 2015 року відбувалися за новим Законом «Про місцеві вибори». Такі просвітницькі проекти привертають увагу громадян до виборчого процесу і підвищують рівень їх обізнаності із виборчими процедурами. Ця програма мотивувала українців брати активну участь у виборчому процесі, у тому числі у ролі кандидатів, а також допомогла зробити усвідомлений вибір».

Інформаційна кампанія проходила в декілька етапів із застосуванням різноманітних каналів комунікацій по всій території України (білбордів, сітілайтів, листівок, наклейок та медіареклами, в т. ч. на ТБ) і охопила людей різного віку та соціальних груп. Проте одним із ключових інструментів став інформаційний портал http://25-10-2015.com.ua/uk/.

На порталі виборець дізнавався, яким має бути новий кандидат у депутати; знайомився з актуальними списками тих, що балотуються; отримував корисні поради, як стати спостерігачем. Також ресурс відповідав на питання тих, хто хоче сам стати частиною виконавчої влади: що потрібно знати майбутньому кандидату, які документи підготувати і як правильно скласти передвиборчу програму.

Масштаб інформаційної кампанії — 50 міст України та всі регіони, крім окупованих територій частин Донецької, Луганської областей та АР Крим.

25 жовтня 2015 року в Україні відбулися місцеві вибори, в яких взяли участь 13 700 000 українців.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України