Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Нас лякають вибори на Донбасі під дулами автоматів, - Парубій

Вибори на Донбасі під дулами автоматів не стосуватимуться дійсного волевиявлення громадян України та стануть зрадою українців, які залишилися на окупованих територіях.

Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій, передає Еспресо.

Спікер українського парламенту під час зустрічі з послом Німеччини в Україні Ернстом Райхелем обговорив питання врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони були єдині в тому, що проведенню виборів на окупованих територіях повинен передувати режим повного припинення вогню і забезпечення безпеки громадянам України.

"Ми виступаємо за мирне вирішення ситуації на сході країни. Ніхто в Україні не боїться виборів на Донбасі. Нас лякають вибори під дулами автоматів, коли проведемо акцію під назвою "вибори", яка не матиме жодного стосунку дійсного волевиявлення громадян України та забезпечення їхніх прав і свобод. Це буде зрада українців, які стали заручниками на тих територіях", - сказав Парубій.

Голова Верховної Ради поінформував німецького дипломата про створення в парламенті групи щодо покрокового виконання пунктів Мінських угод. У цю групу, яку очолює перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, входять представники всіх фракцій.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України