Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


На Луганщині парламентські вибори відбудуться в 5 із 11 округів, боротьба буде дуже жорсткою - КВУ

У Комітеті виборців України (КВУ) прогнозують дуже жорстку і гостру боротьбу на парламентських виборах у п'яти округах в Луганській області, де відбудеться голосування.

"Боротьба в Луганській області буде дуже гостра, жорстка і, ймовірно, з величезною кількістю всіх мислимих і немислимих порушень", - заявив агентству "Інтерфакс-Україна" керівник Луганського відділення КВУ Олексій Свєтіков у четвер.

"В усіх п'яти округах - величезна кількість технічних кандидатів, такого в Луганській області ніколи не було. Це обіцяє дуже жорстку боротьбу за перемогу - люди витратили вже дуже багато грошей, щоб зареєструвати кандидатами (технічними - ІФ) людей із Києва, Львова, Черкас, головна мета яких - взяти участь у формуванні дільничних комісій і таким чином посприяти перемозі своїх кандидатів", - пояснив він.

За оцінкою КВУ, на території Луганської області парламентські вибори 26 жовтня відбудуться в п'яти округах - №№106, 107, 112, 113 та 114. Вибори відбудуться не на всій території цих округів, проте вони найімовірніше відбудуться.

Так, у 106-му окрузі (центр - Сєверодонецьк), до складу якого входять частково Попаснянський район і частина міста Стаханова, вибори відбудуться лише в Сєверодонецьку і найімовірніше в деяких селах Попаснянського району. Загалом в окрузі зареєстровано 40 кандидатів, реально можуть розраховувати на перемогу підприємець Сергій Шахов (самовисуванець), екс-голова НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін (висунутий "Опозиційним блоком"), директор Науково-дослідного і проектного інституту "Водоочисні технології" Михайло Івонін (самовисуванець).

В окрузі №107 (центр - Лисичанськ), до складу якого входить частина Стаханова та Первомайськ, вибори відбудуться лише в Лисичанську. Тут зареєстровано також 40 кандидатів, основними конкурентами є екс-мер Лисичанська і нинішній народний депутат екс-регіонал Сергій Дунаєв та бізнесмен і екс-нардеп Віктор Тополов (обидва - самовисуванці).

У 112-му окрузі (центр - Рубіжне), територія якого включає Брянку, Кіровськ, частково Первомайськ, вибори відбудуться лише в Рубіжному. Тут зареєстровано 43 кандидатів, зокрема, нинішнього народного депутата Юлія Йоффе, екс-начальника начальника УМВС України в Луганській області генерала Володимира Гуславського, екс-мера Рубіжного Костянтина Козюберду, екс-народного депутата Володимира Ландіка (всі - відбудуться самовисуванці), а також заступника голови Луганської облдержадміністрації Олександра Романовського (висунутий ВО "Батьківщина").

У 113-му окрузі (центр - Сватове) вибори відбудуться практично на всій території, оскільки її контролює українська армія. Тут зареєстровано 14 кандидатів, серед них нинішній голова Луганської обласної ради, регіонал Валерій Голенко (висунутий "Опозиційним блоком"), начальник Державної екологічної інспекції Луганської області Анатолій Гацько (самовисуванець), голова Кремінської районної держадміністрації Дмитро Красносельський (висунутий ВО "Батьківщина"), ректор Луганського національного університету ім. Шевченка Віталій Курило (самовисування), мер Сватового Євген Рибалко (висунутий Радикальною партією).

Також завдяки перенесенню місця розміщення окружної комісії зі Станиці Луганської до Біловодська вибори найімовірніше відбудуться в окрузі №114. Тут зареєстрований 41 кандидат, серед них народний депутат Валерій Мошенський, екс-народний депутат Микола Гапочка.

За словами О.Свєтікова, наразі вступила в повноваження лише одна з п'яти окружних комісій - округу №113, в інших поки що проблеми у зв'язку зі замінами членів комісій.

"Спочатку кандидатури членів комісій подавали, щоб просто зайняти місце, і тепер їх міняють на людей, які дійсно працюватимуть. Тобто, поки що в роботі окружкомів є проблеми, але вони усувні. В інших шести округах, за нашою оцінкою, на 99% виборів просто бути не може", - зазначив експерт.

Загалом на території Луганської області створено 11 виборчих округів.

 

Інтерфакс-Україна

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України