Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Місія ОБСЄ з оцінки виборів почала роботу в Україні

Місія Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі зі спостереження за місцевими виборів 25 жовтня почала роботу в Україні. Про це на прес-конференції сказала голова місії Тана де Зулуета.

З її слів, це вже 11-а місія з оцінки виборів в Україні, починаючи з 1998 року.

Зулуета повідомила, що місія складається з 16 експертів у Києві.

Крім того, на запрошення місії країни-члени ОБСЄ спрямують 100 довготермінових спостерігачів та 600 короткотермінових.

"Ми спостерігаємо відповідно до розробленої БДІПЛ ОБСЄ методології і ми сподіваємося, що факти про все скажуть самі за себе", - сказала вона.

Під час спостереження експерти місії зустрінуться з представниками державних органів, кандидатами, представниками громадськості, засобів масової інформації та міжнародного співтовариства.

Зі слів Зулуети, спостерігачі в день голосування будуть аналізувати відкриття виборчих дільниць, процес голосування, підрахунок бюлетенів і визначення результатів.

"Нас не цікавить результат виборів, нам цікавий сам процес", - додала вона.

На наступний день після голосування місією буде представлений звіт з попередніми результатами та висновками.

Кінцевий звіт за результатами спостереження за всім виборчим процесом буде опублікований через 2 місяці після закінчення виборчого процесу.

Як повідомляло агентство, БДІПЛ ОБСЄ і Конгрес місцевих і національних влад Ради Європи мають намір направити своїх спостерігачів на місцеві вибори 25 жовтня.

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України