Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Місцеві вибори в Польщі

У Польщі владна у країні права консервативна націоналістична популістська партія євроскептиків «Право і справедливість» («ПіС») отримала найбільше голосів у місцевих виборах, зокрема, у складі сеймиків (регіональних рад) воєводств (адміністративних регіонів) країни, але її підтримка зменшилася порівняно з парламентськими виборами 2015 року – про це свідчать результати опитувань на виході з дільниць.

21 жовтня в Польщі обирали всі рівні місцевої влади: депутатів сеймиків і воєвод (голів регіонів) у воєводствах, депутатів рад і старост повітів (адміністративних районів), депутатів рад і голів адміністрацій населених пунктів (президентів великих міст, бурмістрів менших міст, війтів сіл), а у столиці Варшаві і депутатів рад і бурмістрів міських дільниць (районів).

Зокрема, за даними опитувань, «ПіС» програла боротьбу за посаду президента (мера) Варшави, де 54 відсотки голосів набирає проєвропейський центрист Рафал Тшасковський із партії «Громадянська платформа». Якщо ці дані підтвердяться, другого туру в боротьбі за цю посаду не буде.

Явка на вибори склала пересічно 51,3 відсотка. Результати підрахунку голосів будуть відомі посеред наступного тижня і можуть бути інші, ніж дані опитувань.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України