Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Моніторинг розпоряджання окружними виборчими комісіями бюджетними коштами

Під час кампанії незалежного спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України ОПОРА здійснюватиме моніторинг витрат окружних виборчих комісій Івано-Франківщини для організації виборів у відповідних округах.
“Нас спонукало до моніторингу витрат те, що після минулої президентської виборчої кампанії нам повідомляли про зловживання збоку ОВК. Щоб спростувати чи підтвердити цю інформацію, методом випадкової вибірки ми почали дослідження по одній ОВК, під час якого у архіві віднайшли лише угоди про постачання товарів. Жодної накладної нам віднайти не вдалося. Тому, щоб підтвердити чи спростувати інформацію про зловживання бюджетними коштами, а також для профілактики такого порушення ми проводимо моніторинг витрат окружних виборчих комісій”,–розповів Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області.

На першому етапі моніторингу спостерігачі вже зіткнулися з перешкоджанням у доступі до кошторису ОВК. Так у ОВК №87 (центр - Надвірна) представнику ОПОРИ необґрунтовано відмовили у наданні копії кошторису, зіславшись на те, що кошторис ОВК є комерційною таємницею. Такі дії даної ОВК не відповідають законодавству, оскільки доступ до інформації про розпоряджання бюджетними коштами не може обмежуватись згідно ч.5 статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

 

БРIЗ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України