Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Мінімальний склад ТВК – фактор ризику для виборів

КВУ порахував кількість осіб у районних виборчих комісіях в Україні. Формування ТВК в мінімальному складі (9 осіб) є фактором ризику для їх безперебійної роботи. Вибуття одного члена таких комісій напередодні виборів здатне паралізувати роботу всієї ТВК і є загрозою для результатів виборів.

Особливо небезпечна ситуація із районними виборчими комісіями. У Донецькій та Луганській областях половина таких комісій сформовані в мінімальному складі. У Донецькій області 4 із 10, у Луганській області – 6 із 11 районних ТВК. В Тернопільській області з мінімальною кількістю осіб сформовано Кременцьку районну виборчу комісію, а в Херсонській області – Голопристанську районну виборчу комісію.

Кількість осіб в районних ТВК відрізняється по областям. Так, по-максимуму (18 осіб) заповнено майже всі районні виборчі комісії у Дніпропетровській (100%), Київській (88%) та Львівській (85%) областях. По-мінімуму в Тернопільській (жодної ТВК в складі 18 осіб), Волинській (1 ТВК з 16), Харківській (2 ТВК з 27) областях. Загалом в Україні менше половини районних ТВК сформовано в максимальному складі (196 із 440).

Враховуючи завантаженість районних виборчих комісій, формування їх складу в мінімальній кількості осіб може негативно позначитись на їх роботі.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України