Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Мінімальний склад ТВК – фактор ризику для виборів

КВУ порахував кількість осіб у районних виборчих комісіях в Україні. Формування ТВК в мінімальному складі (9 осіб) є фактором ризику для їх безперебійної роботи. Вибуття одного члена таких комісій напередодні виборів здатне паралізувати роботу всієї ТВК і є загрозою для результатів виборів.

Особливо небезпечна ситуація із районними виборчими комісіями. У Донецькій та Луганській областях половина таких комісій сформовані в мінімальному складі. У Донецькій області 4 із 10, у Луганській області – 6 із 11 районних ТВК. В Тернопільській області з мінімальною кількістю осіб сформовано Кременцьку районну виборчу комісію, а в Херсонській області – Голопристанську районну виборчу комісію.

Кількість осіб в районних ТВК відрізняється по областям. Так, по-максимуму (18 осіб) заповнено майже всі районні виборчі комісії у Дніпропетровській (100%), Київській (88%) та Львівській (85%) областях. По-мінімуму в Тернопільській (жодної ТВК в складі 18 осіб), Волинській (1 ТВК з 16), Харківській (2 ТВК з 27) областях. Загалом в Україні менше половини районних ТВК сформовано в максимальному складі (196 із 440).

Враховуючи завантаженість районних виборчих комісій, формування їх складу в мінімальній кількості осіб може негативно позначитись на їх роботі.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України