Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Медведчук: В Україні повинні бути дострокові президентські і парламентські вибори

За його словами, вибори як парламенту, так і президента України повинні проводитися разом.

"Чому парламентські? Ну, по-перше, коли хтось там каже, займаючи посаду президента, що "Я там розпущу парламент", як він говорив на першій пресконференції, "якщо вони не зроблять..." - ну, про слуг казав своїх, - "або вони не будуть там виконувати, я їх через рік розпущу. До 21 липня не можна, а потім можна”. Я думаю, що пан президент як юрист, і я йому кажу, як юрист, погарячкував, бо такого поняття "я і розпущу" - ну, це з іншої риторики, явно не президентської і точно нічого загального не має з людиною, яка має юридичну освіту", — пояснив народний депутат. 

Так, Віктор Медведчук зазначив, що президент України за Конституцією може розпустити парламент в трьох випадках. Зокрема, це коли пленарні засідання не проводяться протягом 30 днів, це коли не затверджується уряд протягом 60 днів і протягом 30 днів не створюється коаліція. Однак, глава держави повинен створити підстави для того, щоб використовувати один з цих трьох випадків. 

"Що він може зробити? Він може дати команду фракції "Слуги Народу" вийти з коаліції. Або, якщо бути точніше, вони ж не в коаліції, тому що їх фракція і є коаліцією",  - зазначив політик. 

Також депутат нагадав ситуацію, коли готувалася конституційна реформа 2004 року. Тоді у Медведчука відбулася дискусія з Симоненком і Морозом, тому що їхні фракції разом з пропрезидентською більшістю тоді могли скласти 300 голосів, які проголосували за цю реформу.

"Коли ми записали про те, що більшість, коаліція парламентської більшості складається з фракцій, що там, з двох і більше, я кажу: "А тут прийде фракція або політична сила, яка буде становити 226+". Мене заклювали стрілами критики, і Олександр Олександрович, Петро Миколайович говорить: "Віктор Володимирович, ну, це неможливо. В Україні? Так ні". У мене теж були сумніви, я кажу: "Давайте зробимо. На всі випадки життя". І тоді ми це зробили. До речі, якщо б не зробили, то ми б зараз поставили їх у незручне становище: при наявності 250 .. в парламенті їм треба було з якоюсь фракцією укладати парламентську угоду про створення коаліції парламентської більшості", — додав Віктор Медведчук.

У зв'язку з цим депутат зазначив, що президент може ініціювати зняття статусу Коаліції зі "Слуги Народу". За словами політика, це можливо не тільки теоретично, але і практично.

"Він може сказати, щоб оголосила "Слуга Народу" про те, що вони не є більше Коаліцією, знімуть з себе статус. Може, так? Звичайно, може. Але чи зробить? Не знаю. Але може зробити. Скажіть, а цю команду виконають? У мене сумніви. А знаєте, чому? Та тому що так, там є люди, які виконають будь-яку команду президента Зеленського, і це правильно, об'єктивно. Але там є багато людей, які цього не зроблять. І тоді вийшовши їх цієї фракції, разом з іншими депутатами, навіть тими, які ведуть "кровопролитну" у законодавчому процесі боротьбу зможуть так, заради збереження себе в парламенті, створити нову коаліцію", —  зазначив політик.

Крім цього, Віктор Медведчук додав, що "коли йдеться про дострокові вибори, то є підставою тоді, коли країна в кризі у всіх питаннях і треба змінювати владу". У цьому випадку необхідно проводити достроково і президентські, і парламентські вибори. 

"А ось просто так парламентські - не вийде, я так думаю. Можу помилятися, але думаю, що ні", — підсумував він.

Нагадаємо, нещодавно Віктор Медведчук знову звернувся з листом до президента України Володимира Зеленського, в якому застеріг главу держави про те, що останні шість років наша країна втрачає незалежність і суверенітет.

Джерело

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України