Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Макрон і Ле Пен зберігають лідерство згідно останніх опитувань, - Ifop-Fiducial

Центрист Еммануель Макрон та ультраправа Марін Ле Пен зберігають лідерство в опитуваннях громадської думки за 5 днів до першого туру президентських виборів у Франції, що відбудеться у неділю.

Згідно з опитуванням Ifop-Fiducial, рівень підтримки Макрона залишився незмінним порівняно до показників попереднього тижня – 23%, тоді як кандидатка від Національного Фронту втратила 2 пункти за останні 7 днів. 22% респондентів висловили намір голосувати за неї.

Крайній лівий популіст Жан-Люк Меланшон поліпшив свій показник на піввідсотка – до 19,5%. Він – на третьому місці в цьому опитуванні на замовлення видання Paris Match та радіо Sud.

Правоцентрист Франсуа Фійон, що його кампанію затьмарив скандал, який усе-таки не змусив його знятися з виборів, – на четвертому місці. Порівняно з минулим тижнем він теж додав піввідсотка і йде четвертим.

Представник владної Соціалістичної партії Бенуа Амон відстає від чільної четвірки. Про намір голосувати за нього заявило лише 8% респондентів: стільки ж, скільки й на минулому тижні.

Решта кандидатів має низьку підтримку у французьких виборців.

Серед них найкраще дає собі раду ґолліст Ніколя Дюпон-Еньян. Він додав півпункта і нині має 4% підтримки.

Троцкіст Філіпп Путу має підтримку 2% опитаних виборців. 

По одному відсоткові намірів опитаних припадає на кандидатури центристів Жана Ляссалля та Франсуа Асселіно.

У кандидата партії “Боротьба робітників” Наталі Арто – піввідсотка підтримки.

70% опитаних висловили свій намір прийти на виборчі дільниці. Тут є двовідсоткове зростання порівняно до минулого тижня.

Опитування було проведено 14 і 15 квітня серед 1851 особи, що входять до списків виборців, за квотним принципом.

Похибка може становити до 2,2 пункта.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України