Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ запускає «гарячу лінію» для членів виборчих комісій

Із 7 вересня розпочинає роботу телефонна «гаряча лінія» КВУ для членів виборчих комісій. Сьогодні, 2 вересня, вже пройшов перший семінар для юристів-консультантів щодо особливостей роботи «гарячої лінії». Учасники тренінгу обговорили новели виборчого законодавства, кодекс поведінки співробітників «гарячої лінії» КВУ та форми звітування.

Із кожною новою виборчою кампанією у членів комісії виникає безліч питань та проблем, пов’язаних із їх діяльністю. Зміни законодавства напереродні виборів та часті ротації членів комісій негативно впливають на якість їх роботи і підривають довіру громадян до чесності виборчого процесу. Члени комісій потребують професійної методичної підтримки, яка дозволить їм більш якісно здійснювати власні обов’язки. Таку допомогу для членів виборчих комісій готові надати юристи «гарячої лінії» КВУ. Співробітники «гарячої лінії» проконсультують члені комісій із потрібних питань та нададуть рекомендації, як діяти у складних ситуаціях.

Консультації надаються за телефоном: 0800 210 297

Графік роботи «гарячої лінії»: пн.-пт. 9:00 – 19:00 
(в період з 10.09.2015 до 30.11.2015 р.)

24-25.10.2015, 7-8.11.2015 – робочі дні

Вхідні дзвінки з усіх регіонів та номерів усіх операторів мобільного зв’язку є безкоштовними.

«Гаряча лінія» телефонних юридичних консультацій для членів виборчих комісій забезпечується 
Всеукраїнською громадською організацією «Комітет виборців України» за підтримки Посольства США.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України