Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ ЗАКЛИКАЄ ПРИЗНАЧИТИ НА ПОСАДИ ЧЛЕНІВ ЦВК ГРОМАДСЬКИХ ЕКСПЕРТІВ З ВИБОРЧИХ ПИТАНЬ

Комітет виборців України закликає Верховну Раду України призначити на посади членів  Центральної виборчої комісії громадських експертів із виборчих питань.

Одними із основних принципів діяльності ЦВК є незалежність та об'єктивність. Формування складу ЦВК виключно із представників політичних сил ставить під сумнів ці ключові для діяльності вищого виборчого органу ознаки. Прийняття політично вмотивованих рішень загрожує належній організації виборчого процесу і призводить до конфліктних ситуацій. Так, рішення ЦВК, яким унеможливлювалося проведення 2 туру виборів у Павлограді, ледь не зірвало виборчий процес в цьому місті і було розкритиковане громадськими організаціями, в тому числі Комітетом виборців України.

Для того, щоб сприяти політичній незаангажованості ЦВК до її складу мають бути включені представники громадськості. Це відповідає міжнародним стандартам організації виборчого процесу, що передбачають створення незалежних, безсторонніх комісій. В найближчому майбутньому ЦВК також буде залучене до проведення виборчої реформи і тому важливо, щоб в складі цього органу були політично незаангажовані фахівці, які добре обізнані із виборчими питаннями, адже компетентність – ще один принцип діяльності ЦВК.

Комітет виборців України закликає Президента України включити кандидатури експертів із виборчих питань, які представляють громадські організації: Євгена Радченка, Ольги Айвазовської, Володимира Ковтунця, Сергія Кальченка, Олексія Горецького на розгляд Верховної Ради України, а народних депутатів – підтримати їх при призначенні на посади членів ЦВК. Окремі особи з цього переліку вже запропоновані депутатськими фракціями чи групами.    

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України