Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ вивчає, як виборці розуміють новий бюлетень

Скоро в Україні пройдуть місцеві вибори, на яких виборці голосуватимуть за новою формою бюлетеня. Комітет виборців України з’ясовував, чи всі розуміють зміст виборчого бюлетеня і вивчав, як його можна покращити.

З цією метою було створено фокус-групу з 18 місцевих жителів міста Буча Київської області. До складу групи увійшли особи різного віку та статті задля збереження репрезантативності дослідження. Учасники отримали три різні зразки бюлетенів для голосування. Важливо було з’ясувати, на що виборці першочергово звертають увагу в бюлетені, і від чого залежить їх вибір. Наприклад, чи впливає на вибір особи розташування кандидатів та партій в бюлетені.

Як показали результати фокус-групи, більшість учасників при виборі звертали увагу на місцеву організацію партії. Були також і ті, для кого був важливішим кандидат, прикріплений до їхнього округу, хоча таких осіб було вдвічі менше. В одному з бюлетенів за партією не було закріплено кандидата в окрузі, і майже всі учасники це помітили. Однак не вважали це вагомою підставою, щоб не голосовувати за таку місцеву організацію партії, що доводить її пріоритетність для виборця.

Учасники також дали рекомендації щодо того, як можна покращити форму бюлетеня. Зокрема, варто включити до бюлетеня коротку інформацію про кандидата, виділити його прізвище жирним шрифтом і зазначати, якщо партія не висунула кандидата в окрузі. Виборці також виступили за те, щоб на дільницях у роз’яснювальних плакатах було пояснено, як рахуватимуться їх голоси.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України