Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ вивчає, як виборці розуміють новий бюлетень

Скоро в Україні пройдуть місцеві вибори, на яких виборці голосуватимуть за новою формою бюлетеня. Комітет виборців України з’ясовував, чи всі розуміють зміст виборчого бюлетеня і вивчав, як його можна покращити.

З цією метою було створено фокус-групу з 18 місцевих жителів міста Буча Київської області. До складу групи увійшли особи різного віку та статті задля збереження репрезантативності дослідження. Учасники отримали три різні зразки бюлетенів для голосування. Важливо було з’ясувати, на що виборці першочергово звертають увагу в бюлетені, і від чого залежить їх вибір. Наприклад, чи впливає на вибір особи розташування кандидатів та партій в бюлетені.

Як показали результати фокус-групи, більшість учасників при виборі звертали увагу на місцеву організацію партії. Були також і ті, для кого був важливішим кандидат, прикріплений до їхнього округу, хоча таких осіб було вдвічі менше. В одному з бюлетенів за партією не було закріплено кандидата в окрузі, і майже всі учасники це помітили. Однак не вважали це вагомою підставою, щоб не голосовувати за таку місцеву організацію партії, що доводить її пріоритетність для виборця.

Учасники також дали рекомендації щодо того, як можна покращити форму бюлетеня. Зокрема, варто включити до бюлетеня коротку інформацію про кандидата, виділити його прізвище жирним шрифтом і зазначати, якщо партія не висунула кандидата в окрузі. Виборці також виступили за те, щоб на дільницях у роз’яснювальних плакатах було пояснено, як рахуватимуться їх голоси.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України