Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ пропонує свою кандидатуру до складу ЦВК

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» вітає початок дискусії в парламенті щодо необхідності призначення 12 членів Центральної виборчої комісії замість членів, строк повноважень яких закінчився.

При цьому КВУ вважає, що формування Центрвиборчкому виключно з представників політичних партій не сприяє утвердженню одного з базових принципів організації роботи органів адміністрування виборчого процесу – принципу їх незалежності. Для того, щоб посилити незалежність Центральної виборчої комісії КВУ пропонує ввести до її складу представників громадянського суспільства, які не перебувають під впливом політиків і можуть неупереджено здійснювати свої обов’язки.

З урахуванням вищезазначеного, КВУ звертається до Президента України та голів парламентських фракцій із наступними пропозиціями: 

 1. Забезпечити невідкладне (відразу після завершення виборчого процесу чергових та перших місцевих виборів) призначення 12 членів ЦВК замість членів Комісії, строк повноважень яких завершився у червні 2014 року. 
 2. Розглянути можливість призначення до складу ЦВК представника профільної громадської організації ВГО Комітет виборців України, яка з 1994 року спеціалізується на виборчих питаннях. Ми пропонуємо кандидатуру Олексія Андрійовича Горецького, директора Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України», одного з авторів альтернативного законопроекту про місцеві вибори №2831-2.
 3. Підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект змін до Закону «Про Центральну виборчу комісію», який би, серед іншого, виключав можливість безстрокового обіймання членами ЦВК своїх посад, забезпечити його прийняття.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України