Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ повідомляє про порушення в день виборів

КВУ фіксує в день голосування незаконну агітацію в соціальних мережах та на носіях зовнішньої реклами. Так, користувачі мережі Instagram можуть спостерігати таргетовану рекламу від сторінки «Команда Зеленського» із написом «Залишилося 11:59:37 Щоб змінити хід історії». Окрім цього спостерігачі КВУ з усіх регіонів України повідомляють про наявність зовнішньої реклами (білборди, сітілайти) із ознаками агітаційних матеріалів двох кандидатів.

Спостерігачі КВУ повідомляють, що окремі дільниці відкрилися із запізненням. Зокрема, на дільниці №51557 у Вінниці голосування розпочалося лише 08:35 через відсутність голови ДВК з печаткою від сейфу. Упродовж цього часу 15 виборців чекали під закритими дверима. У Херсоні із запізненням було відкрито дільницю №763. Виборці вже отримували бюлетені, в той час як члени комісії лише вкидали в скриньки контрольні листи.

Також мають місце проблеми, пов’язані із опломбуванням скриньок для голосування. Зокрема, в Рівному на дільниці №560907 одна зі скриньок була опломбована неправильно (з одного боку пломба не була протягнена через кришку). Голова комісії після зауваження спостерігача, скликала всіх членів комісії, і за їх підписами, наклеїли паперову пломбу. На Волині (округ №20, дільниця №070529) у селі Крупна Луцького району не вистачає двох кабінок для голосування на дільниці.

Спостерігачі КВУ повідомляють про перші конфлікти на дільницях. Так, у Миколаївській області в окрузі №128 (дільниці №480843, №480804) стався конфлікт між виборцями та особами, що проводили екзит-пол. Виборці вважали, що представники екзит-полів порушують чинне законодавство і викликали поліцію. Поліція пояснила, що порушення не зафіксовано, оскільки опитування проводиться за межами приміщення для голосування.

Мають місце проблеми, пов’язані з розміщенням інформаційних плакатів кандидатів. Так, у Миколаєві інформаційні плакати кандидатів було розміщено прямо за робочими столами членів ДВК (дільниця №480729, округ №127), що заважало вільному доступу до них з боку виборців. Після зауваження комісія перевісила плакати.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України