Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: половина партій досі не подали фінансові звіти

Станом на 18 листопада лише половина політичних партій подали фінансові звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Відповідна інформація була надана Національним агентством із питань запобігання корупції.

За І квартал 2016 року звіти подали 195 політичних партій; за ІІ квартал – 200 партій; за ІІІ квартал – 125 партій. Всього в Україні зареєстровано 349 діючих політичних партій.
При цьому відповідний звіт за І квартал партії мали подати до 29 липня 2016 року, за ІІ квартал – до 9 серпня, за ІІІ квартал – до 9 листопада.

«Така ситуація свідчить про те, що частина партій існують лише на папері. При цьому, реєстрація партій фактично перетворилася на різновид бізнесу. Партії часто створюються з метою торгівлі пакетами реєстраційних документів або ж місцями у виборчих комісіях. Сприяє такій ситуації спрощений механізм їх реєстрації. Створити партію в Україні не складно, тоді як лікдвідувати її – майже нереально» – пояснює Олексій Кошель, генеральний директор КВУ. 

«Для вирішення ситуації варто внести зміни до Закону «Про політичні партії в Україні». Зокрема, передбачити, що неподання партією упродовж року фінансового звіnу про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру є підставою для анулювання її реєстрації» - зазначив Кошель. 

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства за неподання партіями фінансових звітів передбачена адміністративна відповідальність – штраф до 6800 грн.

 
 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України