Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: Партії замінили вже 8% членів ТВК

Із початку виборчої кампанії місцеві організації партій замінили 779 членів ТВК вищого рівня. Це близько 8% від загальної кількості членів тервиборчкомів.

Найбільше замін серед членів ТВК вищого рівня було проведено у областях, де проходило жеребкування до складу тервиборчкомів. Зокрема, найчастіше партії заміняли членів ТВК у Київській, Донецькій та Запорізькій областях. У Київській області місцеві організації партій замінили 78 членів відповідних ТВК. Із них найбільше замінили: Радикальна партія Олега Ляшка та ВО «Батьківщина» - по 15 осіб, «Народний Фронт» і Блок Петра Порошенка – по 9 осіб. У Донецькій області було замінено 62 члени відповідних ТВК, третину з яких замінила місцева організація «Народного Фронту» і ще 18 осіб – «Опозиційного Блоку». У Запорізькій області було замінено 49 членів ТВК, 20 з яких замінила місцева організація Радикальної партії Олега Ляшка і 11 осіб – ВО «Батьківщини». Ще 44 заміни було проведено в Черкаській області, 41 заміна в Одеській області і 40 замін в Луганській області.

Найменше замін було проведено в областях, де жеребкування не відбувалось внаслідок недостатньої кількості подань. Зокрема, у Чернівецькій області місцеві організації партій замінили лише 5 членів ТВК, Харківській області – 12 членів, Тернопільській області – 15 членів.

Така ситуація може свідчити про те, що внаслідок процедури жеребкування до складу ТВК не потрапили потрібні для партій особи. Тому такі міцеві організації проводять заміни, щоб ввести цих осіб до складу ТВК. Значна кількість замін в складі ТВК вищого рівня Донецької та Луганської областей пов’язана із специфікою цих областей.

 Детальніше у звіті КВУ.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України