Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: Партії замінили вже 8% членів ТВК

Із початку виборчої кампанії місцеві організації партій замінили 779 членів ТВК вищого рівня. Це близько 8% від загальної кількості членів тервиборчкомів.

Найбільше замін серед членів ТВК вищого рівня було проведено у областях, де проходило жеребкування до складу тервиборчкомів. Зокрема, найчастіше партії заміняли членів ТВК у Київській, Донецькій та Запорізькій областях. У Київській області місцеві організації партій замінили 78 членів відповідних ТВК. Із них найбільше замінили: Радикальна партія Олега Ляшка та ВО «Батьківщина» - по 15 осіб, «Народний Фронт» і Блок Петра Порошенка – по 9 осіб. У Донецькій області було замінено 62 члени відповідних ТВК, третину з яких замінила місцева організація «Народного Фронту» і ще 18 осіб – «Опозиційного Блоку». У Запорізькій області було замінено 49 членів ТВК, 20 з яких замінила місцева організація Радикальної партії Олега Ляшка і 11 осіб – ВО «Батьківщини». Ще 44 заміни було проведено в Черкаській області, 41 заміна в Одеській області і 40 замін в Луганській області.

Найменше замін було проведено в областях, де жеребкування не відбувалось внаслідок недостатньої кількості подань. Зокрема, у Чернівецькій області місцеві організації партій замінили лише 5 членів ТВК, Харківській області – 12 членів, Тернопільській області – 15 членів.

Така ситуація може свідчити про те, що внаслідок процедури жеребкування до складу ТВК не потрапили потрібні для партій особи. Тому такі міцеві організації проводять заміни, щоб ввести цих осіб до складу ТВК. Значна кількість замін в складі ТВК вищого рівня Донецької та Луганської областей пов’язана із специфікою цих областей.

 Детальніше у звіті КВУ.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України