Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: наприкінці 2016 р. можливі позачергові парламентські та місцеві вибори

Наприкінці 2016 р. після завершення адміністративно-територіальної реформи, в Україні можливі одночасні позачергові місцеві та парламентські вибори. Про це в ході прес-конференції на тему «100 днів після виборів до Верховної Ради України» заявив генеральний директор Комітету виборців України – Олексій Кошель.

Окрім укрупнення територіальних громад, адміністративно-територіальна реформа передбачає зміну меж областей та районів, а також зменшення кількості народних депутатів. Таким чином, 25 жовтня 2015 р. згідно з чинною Конституцією мають відбутись чергові місцеві вибори, а через рік-півтора варто провести одночасні позачергові місцеві вибори та вибори до Верховної Ради України. Позачергові місцеві та парламентські вибори повинні відбутись на основі нового виборчого законодавства та відкритих списків. Насамперед, необхідно прийняти Виборчий кодекс, який дозволить уніфікувати усі виборчі процедури для президентських, парламентських та місцевих виборів, а також для всеукраїнського та місцевого референдумів.

Разом з тим, Комітет виборців України наполягає на тому, що з огляду на адміністративно-територіальну реформу чергові місцеві вибори переносити недоцільно. Причина цьому – наявна зараз в Україні найбільша криза місцевої влади за весь період незалежності. 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України