Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ на Прикарпатті заявляє про фальстарт виборів та шкоду благоустрою від агітації

Івано-Франківська обласна організація «Комітет виборців України» спостерігала за заходами та розповсюдження рекламних матеріалів від політичних сил перед початком виборчого процесу. Про результати спостережень сьогодні представники КВУ розповіли під час прес-конференції.

Згідно з даними моніторингу, найбільше заходів було від ВО «Свобода» – акції у дворах житлових будинків, зустрічі з виборцями, марш вишиванок тощо. «Самопоміч» проводила ранкові зарядки. Олександр Шевченко роздавав на 1 вересня школярам сертифікати на безкоштовне навчання з катання на лижах, повідомляють ”Вікна” з посиланням на ”Галку”.

До офіційного початку виборчої кампанії було зафіксовано велику кількість різноманітногї друкованої продукції: буклети, афіші, флаєри, буклети, календарі, листи з привітаннями. Найбільше агітаційних матеріалів було від «Свободи», «Самопочі», «Волі», «Народного контролю» та нардепа Олександра Шевченка.

«На жаль політичні партії продовжують шкодити благоустрою нашого міста та розміщують продукцію на опорах, деревах, огорожах, стінах будинків. Навіть був випадок, коли агітацією був повністю обклеєний ГРП», – сказав Максим Лисюк, керівник обласного КВУ.

Також розповсюджувалось багато матеріалів у вигляді газет. За словами Лисюка, це роблять тому, що виборці найбільше довіряють пресі.

Так, за приблизними даними матеріалів з символікою «Свободи» було близько 1 мільйон примірників, 330 тисяч – від «Самопомочі», 120 тисяч – від «Батьківщини», 100 тисяч від «Солідарності», 65 тисяч – газети «Столиця Карпат».

«Ми звичайно розуміємо, що тираж занижений, на відміну від реальних цифр», – зазначив Лисюк

Представники КВУ зазначають, що розповсюдження матеріалів з ознаками агітації не є порушенням законодавства. Найбільше виявлене порушення – обклеювання стовпів.

Тим не менш, дослідження дозволить підрахувати, скільки коштів партії витрачали на агітацію до початку кампанії, які тиражі друкували, та порівняти їх із даними в їхніх фінансових звітах про витрати на виборчу кампанію.

Після початку виборчого процесу, як зауважують в КВУ, кількість агітації зросте.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України