Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: Коаліційна угода виконана на 35% від запланованого

За рік роботи фракції-підписанти Коаліційної угоди виконали 35% від запланованих положень. Так, із 127 положень, передбачених на І-ІІІ квартали 2015 року, виконано 44. Інші положення угоди перебувають в процесі виконання (зареєстровано відповідні законопроекти).

Найбільший відсоток виконаних положень в секторі антикорупційної реформи - 80%. Серед виконаного: внесення змін в Закон про діяльність Національного антикорупційного бюро (№198-VIII), забезпечення вільного доступу в мережі Інтернет до інформації про земельні ділянки (№597-VIII), заборона органам державної влади вимагати інформацію, якою держава вже володіє (Постанова КМУ №786) та забезпечення прозорості фінансування партій (№№ 2123а, 2138а).

Дещо менше виконаних положень у секторі виборчої реформи (50%). Народні депутати виконали зобов’язання щодо проведення місцевих виборів у 2015 році як цього вимагає Конституція, запровадження двотуровості виборів міських голів у великих містах (№595-VIII), посилення відповідальності за порушення вимог виборчого законодавства, а також відповідальності партій за невиконання вимог щодо прозорості їх фінансування (№2123а).

У сфері національної безпеки і оборони виконано 47% положень. Серед виконаного: розширення функцій РНБО в частині координації дій в кризових ситуаціях (№43-VIII), підвищення престижу військової професії і мотивації на проходження військової служби (№№548, 448, 433, 425, 339, 291, 242, 116, 175-VIII), утворення військово-цивільних адміністрацій (№141-VIII), уточнення правового режиму воєнного стану (№389-VIII), створення комісії з питань розвитку оборонно-промислового комплексу (Постанова КМУ №640), підвищення оперативних можливостей розвідки (№267-VIII), скорочення структури Генштабу (наказ Міноборони від 20.01.15) та фінансування будівництва житла для військовослужбовців (Постанови КМУ №245, №325).

По 43% виконаних положень в секторах реформи енергетики та житлово-комунального господарства. У цих секторах було прийнято базові закони «Про ринок природного газу» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».В секторі судової реформи виконано 39% положень, сільського господарства – 36%, децентралізації – 23%.

Не виконано жодного положення щодо транспортної реформи. Народні депутати не прийняли новий закон «Про залізничний транспорт», закон «Про внутрішній водний транспорт» та не створили Національну комісію з регулювання транспорту.

На виконання положень Коаліційної угоди, запланованих на І-ІІІ квартали 2015 року, народні депутати прийняли 52 закони та розробили 192 законопроекти.

Ознайомитись із повним текстом звіту КВУ можна за посиланням.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України