Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: коаліція виконала лише 14% положень Коаліційної угоди від запланованого

«Парламентська коаліція виконала лише 14% положень Коаліційної угоди від запланованого на перший квартал 2015 р.» – про це повідомив під час прес-конференції в ІА «Главком» генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель. 

За словами голови КВУ за перші три місяці 2015 р. було повністю виконано 8, частково – 7 і не виконано 19 із 55 положень, передбачених Коаліційною угодою. Про це свідчать результати дослідження КВУ. Крім цього, більше ніж третина зобов‘язань Коаліції перебуває у процесі виконання – зареєстровані відповідні законопроекти.

На думку О.Кошеля, однією із причин низьких показників роботи є неузгодженість дій між Коаліцією із іншими суб‘єктами законодавчої ініціативи. Це проявляється не лише в «диктуванні умов Коаліції», але і у різному трактуванні Угоди. До прикладу, положення угоди часто не співпадають із Планами профільних міністерств по їх виконанню.

Крім цього, як зауважив голова КВУ, до причин низької ефективності роботи Коаліції слід віднести надмірне захоплення кількістю зареєстрованих законопроектів. «За перший квартал 2015 р. депутати зареєстрували вдвічі більшу кількість законопроекти ніж їх попередники у ВР VII скликання (відповідно близько 2200 і 1160 законопроектів). Такий підхід дає багатьом депутатам підстави для гучних звітів, але не сприяє якісній роботі законодавчого органу» наголосив голова Комітету виборців.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України