Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: Географія підкупу розширюється

«Порівняно із липнем-серпнем, протягом яких роздача продуктових наборів була зафіксована в чотирьох областях, на сьогоднішній день фіксуємо такі випадки вже у десяти областях», повідомив на прес конференції 29 вересня генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» Олексій Кошель.

Протягом вересня роздача продуктових наборів здійснювалась у Закарпатській, Хмельницькій, Кіровоградській, Черкаській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Миколаївській, Запорізькій, Полтавській та Житомирській областях. Зокрема, в місті Черкаси продуктові набори роздавали від імені депутата міської ради Араіка Мкртчяна, потенційного кандидата у депутати міської ради.

В окремих випадках здійснювалась завуальована роздача продуктових наборів. Так, у місті Шепетівка Хмельницької області з пакетів із продуктовими наборами, що роздавались від імені благодійного фонду «Тепла родина», було забрано назву партії «Сила громад». Тим не менше, пакети із таким вмістом повністю виготовлені у кольорах символіки цієї партії.

КВУ відзначає, що відповідно до чинного Закону до реєстрації кандидата такі дії юридично не можуть бути розцінені як підкупу. Однак після реєстрації кандидата в органи місцевої влади, надання виборцю грошей, товарів, послуг, вартість яких перевищує  відсотків розміру мінімальної заробітної плати карається законом. КВУ закликає Міністерство внутрішніх справ України не допустити масового підкупу виборців та ефективно розслідувати такі випадки.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України