Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ фіксує основні порушення

КВУ фіксує основні порушення: голосування за іншого виборця, фотографування заповнених бюлетенів, перешкоджання роботі спостерігачів

У Миколаєві (округ №129, дільниця 480913) жінка літнього віку випадково розписалася за отримання бюлетеня не за себе, а за іншого виборця. В результаті виборець, замість якого розписалися, не зможе проголосувати.

У Херсонській області (округ №192, дільниця №650182) члени комісії неправомірно заборонили проводити фото та відеозйомку на дільниці. Після зауваження спостерігача КВУ члени комісії відмовилися від заборони (було знято відповідне оголошення).

У Черкаській області традиційно на дільницях в селах фіксуються поодинокі випадки видачі бюлетенів без паспорту, оскільки «всі один одного знають». В ОВК №197 спостерігачі КВУ зафіксували видачу двох бюлетенів в одні руки. Це сталося через помилку члена комісії. Керівний склад комісії провів ще раз роз’яснювальну роботу серед членів комісії про неприпустимість таких дій. В ОВК №195 спостерігачі КВУ повідомляють, що є кілька сільських ДВК, де мають місце аномально високі показники (близько 20%) голосування виборців за місцем перебування (т. зв. «голосування на дому»).

У Житомирській області (округ №62, дільниця 181417) члени комісії не допустили на підготовче засідання міжнародних спостерігачів, які прийшли до дільниці о 7.15. При цьому члени комісії розпочали підготовче засідання раніше 7.15.

До КВУ надійшла інформація, що в Сумській області (округ №157, дільниця 590961) пошкоджено скриньку для голосування. Пломба прикручена болтиком, який можна легко відкрутити та покласти бюлетені за відповідного кандидата. Складено акт порушення. В окрузі №160 (дільниця 590779) виборцям неправомірно відмовляли у видачі бюлетенів за ID-картками. Після зауваження спостерігача КВУ порушення було припинено.

До КВУ надійшла інформація, що на одній з дільниць округу №183 (Херсонська область) виборець проголосував по закордонному паспорту, що не дозволено чинним законодавством. Після конфліктної ситуації з членами комісій, виборець переконав комісію, що закордонний паспорт прирівнюється до ID картки, тим самим підштовхнувши комісію до порушення Закону «Про вибори Президента України». Представники КВУ перевіряють цю інформацію.

У Рівненській області (округ №154, дільниця 560357) в селі Мізоч Здолбунівського р-ну на дільницю прийшла жінка, яка поскаржилася, що погано бачить і потребує допомоги. На прохання члена ДВК, з нею в кабінку зайшов спостерігач, що є порушенням чинного законодавства. У такому випадку допомогти має право лише інший виборець. В окрузі №154 (дільниця 560217) в селі Повча Дубенського району члени ДВК видали бюлетень виборцю, якого кілька днів тому виключили зі списку виборців. В результаті виборець зміг проголосувати. Члени комісії не мали права надати йому дозвіл проголосувати на цій дільниці, оскільки особа була виключена зі списку офіційно відповідно до повідомлення органу Державного реєстру виборців. В окрузі №154 (дільниця 560358) в селі Мізоч Здолбунівського району спостерігач КВУ став свідком ситуації, коли до виборця, який вийшов з виборчої дільниці, підійшов невідомий, який хотів дізнатися прізвище кандидата, за якого цей виборець проголосував, ніби-то для опитування. Однак ця особа не мала ні анкети, ні підтверджуючого документа від організації, яка проводить дослідження.

У Чернівецькій області (округ №201, дільниця №507) голова ДВК повідомила про випадок фотофіксації бюлетеня виборцем. Виявилось, що фотографував заповнений бюлетень офіційний спостерігач від кандидата в Президенти України, який був виборцем на зазначеній дільниці. На дільниці №514 поліцію повідомили про факт фотофіксації результатів голосування. В окрузі №203 на жодній дільниці немає інформаційних плакатів про порядок голосування, ОВК повідомила, що не отримувала таких плакатів.

Народний депутат України Олег Купрієнко розмістив на своїй сторінці в мережу фейсбук інформаційне повідомлення із прямим закликом голосувати за одного з кандидатів на пост Президента.

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України