Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: депутати вже 33 рази намагалися скасувати прийняті закони

Народні депутати намагалися скасувати 18 законів, зареєструвавши 33 Постанови ВР на їх скасування. Абсолютним рекордом для ВР IX скликання є закон про ринок землі. Одразу після його прийняття у другому читанні 31 березня, зареєстрували 13 різних Постанов про скасування закону, повідомляє Комітет виборців України.

Окрім закону про землю, депутати вимагали скасувати прийняття закону "Про повну загальну середню освіту", про зміни в діяльності суддівського самоврядування, щодо процедури імпічменту Президента, щодо об'єктів державної власності, які підлягають приватизації, так званий закон про касові апарати для ФОПів та ін.

При цьому жодного разу голосування за відповідні Постанови ВР не набрали 226 "за" і, як наслідок, не були прийняті.

Право депутатів на ініціювання скасування прийнятих рішень Ради передбачено ст. 48 Закону "Про Регламент Верховної Ради". Згідно з ч.3,6 ст. 48 у разі порушення процедури розгляду й голосування проєкту закону народний депутат має право звернутися головуючого із цим питанням і зареєструвати відповідну Постанову ВР.

Голова КВУ Олексій Кошель заявив, що на практиці постанови про скасування прийнятих законів часто є способом відтягнути остаточне підписання документу і привернути увагу.

"Фактично використання таких механізмів вже стало своєрідною технологією із блокування рішень Ради. Адже спочатку Рада має розглянути Постанови про скасування і лише після цього документ можна відправити на підпис Президенту. Показово, що часто депутати зловживають своїм правом на скасування. Так, із загалом 13 Постанов ВР про скасування закону про ринок землі 10 зареєстрували народні депутати ВО "Батьківщина", а деякі з них стали авторами кількох таких Постанов одночасно", - сказав Кошель.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України