Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: чернігівська міська влада готує масштабну схему «підкупу» виборців

В середу, 7 жовтня, міська рада Чернігова буде розглядати питання про виділення 20 мільйонів гривень на видачу одноразової матеріальної допомоги жителям міста. Напередодні діючий мер міста Олександр Соколов (який претендує на виборах знову обійняти цю посаду) пообіцяв доплату до пенсії кожному пенсіонеру, що надасть довідку про розмір пенсії менше ніж 1300 гривень. КВУ звертає увагу громадськості, що більше половини діючих членів міської ради Чернігова (26 з 50) є також зареєстрованими кандидатами в цю раду, тобто, зацікавленими особами.

Враховуючи, що така ініціатива реалізовується напередодні виборів зареєстрованими кандидатами, КВУ кваліфікує її як адміністративний ресурс та спробу масштабної маніпуляції.

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» офіційно звертається до депутатів Чернігівської міської ради із закликом не підтримувати ініціативу. Розгляд рішення про подібні «доплати» варто відкласти до встановлення результатів виборів в міську раду та на посаду міського голови. Тоді воно може бути розглянуте об’єктивно, і не призведе до маніпуляції думкою виборців з одного боку, та не залишить діри в бюджеті наступникам, з іншого боку.

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» застерігає діючих мерів та депутатів міст, що претендують на переобрання на виборах 25 жовтня 2015 р. від передвиборчого піару за рахунок міського бюджету.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України