Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


КВУ: чернігівська міська влада готує масштабну схему «підкупу» виборців

В середу, 7 жовтня, міська рада Чернігова буде розглядати питання про виділення 20 мільйонів гривень на видачу одноразової матеріальної допомоги жителям міста. Напередодні діючий мер міста Олександр Соколов (який претендує на виборах знову обійняти цю посаду) пообіцяв доплату до пенсії кожному пенсіонеру, що надасть довідку про розмір пенсії менше ніж 1300 гривень. КВУ звертає увагу громадськості, що більше половини діючих членів міської ради Чернігова (26 з 50) є також зареєстрованими кандидатами в цю раду, тобто, зацікавленими особами.

Враховуючи, що така ініціатива реалізовується напередодні виборів зареєстрованими кандидатами, КВУ кваліфікує її як адміністративний ресурс та спробу масштабної маніпуляції.

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» офіційно звертається до депутатів Чернігівської міської ради із закликом не підтримувати ініціативу. Розгляд рішення про подібні «доплати» варто відкласти до встановлення результатів виборів в міську раду та на посаду міського голови. Тоді воно може бути розглянуте об’єктивно, і не призведе до маніпуляції думкою виборців з одного боку, та не залишить діри в бюджеті наступникам, з іншого боку.

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» застерігає діючих мерів та депутатів міст, що претендують на переобрання на виборах 25 жовтня 2015 р. від передвиборчого піару за рахунок міського бюджету.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України