Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Кошель: Найближчі кілька років вибори на Донбасі провести неможливо

Провести вибори на Донбасі найближчим часом нереально: окрім війни та озброєного населення, немає реєстру виборців і не проведено люстраційного процесу. Про це в ефірі «5 каналу» в ході телемарафону «Україна понад усе» заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

На запитання, чи є імовірність виконати необхідні умови і провести правильні вибори на Донбасі у 2016 році, він сказав: «Залежно від формату виборчого процесу, але я переконаний, що це зробити нереально. Є кілька причин. Окрім війни, озброєного населення, по-перше, немає реєстру виборців. Ми не можемо сказати, хто сьогодні проживає на окупованих територіях, яка кількість виборців, внести їх в єдиний реєстр. Друге – кількість переселенців, які захочуть повернутися чи не захочуть, їхнє право проголосувати. Це питання, як мінімум, займе півроку часу, я думаю, що понад рік часу для того, щоб провести повноцінний процес».

З його слів, виборчий процес повинен супроводжуватися процесом люстрації для тих осіб, які порушили законодавство.

«Також, на моє глибоке переконання, обов'язково повинні супроводжуватися процесом люстрації для тих осіб, які порушили законодавство: тобто особи, які претендують на виборні посади – чи депутат сільської селищної ради, чи міський голова обласного центру – ці особи-кандидати повинні пройти люстрацію. Тобто вони не повинні були тримати в руках зброю, вони не повинні були робити публічних виступів проти офіційного Києва. Знову ж таки люстраційний процес розтягнеться на роки», – наголосив Кошель.

Голова Комітету виборців України резюмував: «Тобто я переконаний, що в найближчі роки провести вибори на Донбасі неможливо за найбільш сприятливих для України обставин, але це не означає, що офіційний Київ не повинен робити таких заяв і не повинен робити все можливе, щоб наближати цей процес».

Джерело: 5 канал

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України