Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Кошель: КВУ закликає політиків припинити спекуляції на темі дітей та військових дій на Сході під час виборів

«Особливістю перших тижнів виборчої кампанії є зловживання низки кандидатів та політичних сил на темі дітей та військових дій», – про це повідомив на прес-конференції генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» Олексій Кошель 29 вересня, презентуючи звіт за результатами довготермінового спостереження.

Генеральний директор КВУ навів приклади спекуляцій кандидатів на цю тему. Так, кандидат на посаду міського голови Харкова Геннадій Кернес зображений на своєму білборді в оточенні дітей.

Кампанії окремих кандидатів базуються переважно на дитячій тематиці. Ця тема переважає на сайті  потенційного кандидата у мери Одеси Геннадія Труханова. На веб-ресурсі політика більшість гасел стосуються відкриття спортивних майданчиків у школах, відкриття дитячих поліклінік, привітання дітей із днем міста та початком учбового року.

Активно експлуатує тему дітей Олександр Герега, використовуючи такі гасла: «Діти та молодь – основний пріоритет», «Все краще – дітям, бо діти - це майбутнє сильної України!».

Як заявив Олексій Кошель: КВУ закликає народних депутатів України врегулювати це питання у законодавчій площині, розглянувши законопроект № 2474а-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження передвиборної агітації та протидії прихованій рекламі.

Цей законопроект варто також доповнити забороною на використання теми військових дій та агресії на виборах. До прикладу, особливістю бордової кампанії «Опозиційного блоку» стало розміщення фото зруйнованих внаслідок воєнних дій будинків.

На думку КВУ, такі нововведення зможуть зменшити масштаби спекуляцій та перевести виборчу кампанію у більш змістовний та конструктивний формат. 

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України