Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Кошель: КВУ закликає політиків припинити спекуляції на темі дітей та військових дій на Сході під час виборів

«Особливістю перших тижнів виборчої кампанії є зловживання низки кандидатів та політичних сил на темі дітей та військових дій», – про це повідомив на прес-конференції генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» Олексій Кошель 29 вересня, презентуючи звіт за результатами довготермінового спостереження.

Генеральний директор КВУ навів приклади спекуляцій кандидатів на цю тему. Так, кандидат на посаду міського голови Харкова Геннадій Кернес зображений на своєму білборді в оточенні дітей.

Кампанії окремих кандидатів базуються переважно на дитячій тематиці. Ця тема переважає на сайті  потенційного кандидата у мери Одеси Геннадія Труханова. На веб-ресурсі політика більшість гасел стосуються відкриття спортивних майданчиків у школах, відкриття дитячих поліклінік, привітання дітей із днем міста та початком учбового року.

Активно експлуатує тему дітей Олександр Герега, використовуючи такі гасла: «Діти та молодь – основний пріоритет», «Все краще – дітям, бо діти - це майбутнє сильної України!».

Як заявив Олексій Кошель: КВУ закликає народних депутатів України врегулювати це питання у законодавчій площині, розглянувши законопроект № 2474а-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження передвиборної агітації та протидії прихованій рекламі.

Цей законопроект варто також доповнити забороною на використання теми військових дій та агресії на виборах. До прикладу, особливістю бордової кампанії «Опозиційного блоку» стало розміщення фото зруйнованих внаслідок воєнних дій будинків.

На думку КВУ, такі нововведення зможуть зменшити масштаби спекуляцій та перевести виборчу кампанію у більш змістовний та конструктивний формат. 

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України