Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Кошель: Керівництво МВС має звітувати про викриття пірамід підкупу

«Викриті піраміди підкупу виборців - головний критерій оцінки роботи керівництва МВС», - заявив генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» Олексій Кошель 30 вересня на прес-конференції в Ужгороді «Початок виборчого процесу та нагальні кроки для планування безпеки результатів виборів». 

Проблемою номер один на місцевих виборах 2015 року залишається прямий і непрямий підкуп виборців.

Генеральний директор КВУ зазначив: «Роздача продовольчих товарів і безкоштовні пакети від імені кандидатів – це дрібниці у порівнянні з можливим масштабом грошового підкупу виборців на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. Головна загроза – це робота тіньових пірамід, які дають можливість політикам скупити до 20 відсотків голосів».

На думку Олексія Кошеля, МВС фактично ігнорувало ці проблеми на парламентських виборах 2014 року. На місцевих виборах 2015 року спостерігається лише активність інформаційної та піар-кампанії МВС, а не реальна робота по зупинці зловживань.

«Головним критерієм, за яким громадськість має оцінювати роботу керівництва МВС, має бути кількість викритих фінансових пірамід по підкупу виборців, а не зафіксованих дрібних зловживань, які не мають суттєвого впливу на результати голосування», - додав Генеральний директор КВУ. 

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України