Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


IFES СПОДІВАЄТЬСЯ НА ПРОДОВЖЕННЯ ПЛІДНОЇ СПІВПРАЦІ З ЦВК

Відбулася робоча зустріч заступника Голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери з делегацією Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади на чолі з керівником з міжнародного розвитку цього міністерства пані Мелісою Кардінал. У заході також брали участь директор програм Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні пан Девід Енніс та заступник керівника Секретаріату ЦВК Сергій Дубовик.

Сторони обговорили широке коло актуальних питань. Так, А.Магера поінформував іноземну делегацію про перебіг виборчої кампанії на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. При цьому окремо зупинився на проблемах та викликах, з якими довелося зіткнутися Комісії в процесі організації та проведення цих виборів з огляду на складну суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні.

Співрозмовники також акцентували увагу на впливі міжнародної спільноти на розвиток демократії в нашій державі. Зокрема, йшлося про ті сфери, в яких міжнародна допомога була б дуже корисною для України. Наприклад, в питаннях фінансування виборчих кампаній: прозорість надходження та використання коштів, боротьба з тіньовим фінансуванням, державне фінансування політичних партій тощо. Торкнулися сторони й проблематики збільшення представництва жінок в органах державної влади та місцевого самоврядування, відкритості публічної інформації, а також участі громадськості у прийнятті важливих рішень.

Під час подальшого діалогу учасники зустрічі окремо зупинилися на тісному співробітництві Центральної виборчої комісії з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Зокрема, заступник Голови Комісії наголосив на важливості та необхідності довгострокової співпраці задля фундаментальних змін в організації як виборчого процесу, так і роботи ЦВК. У цьому контексті, окрім іншого, йдеться про стратегічне планування діяльності Комісії та його практичну реалізацію за активної підтримки IFES, а також запровадження ефективної моделі навчання членів виборчих комісій.

Своєю чергою, директор програм Міжнародної фундації виборчих систем в Україні пан Девід Енніс ще раз нагадав, що Представництво IFES у нашій державі виконує проект технічної допомоги з виборчих питань з метою надання технічних експертних знань та консультацій, що базуються на міжнародних стандартах, щодо проведення виборів та процесу реформування виборчого законодавства України. А також подякував Центральній виборчій комісії за багаторічну плідну співпрацю та висловив сподівання, що вона продовжуватиметься й надалі. 

 

Відділ взаємодії із ЗМІ                                                                   

Секретаріату Комісії                                           

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України