Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Гройсман сказав, хто з Донбасу може змінювати Конституцію

Спікер Володимир Гройсман пропонує долучити до процесу розробки змін до Конституції щодо децентралізації законно обрану владу Донбасу.

Про це він сказав на прес-конференції у вівторок, 10 березня.

За його словами, на даний момент законно обраною він вважає владу, яка існувала до окупації та воєнного конфлікту на Донбасі. На його думку, для зміни влади необхідним є проведення виборів за українським законодавством.

«Я вважаю, що до процесу консультацій щодо формування змін до Конституції має бути долучена законно обрана влада. На мій погляд, на сьогодні законно обраною владою, навіть на окупованих територіях, є ті, кого обирали люди на місцевих виборах у 2010 році. Наприклад, мер Донецька Лук'янченко», – сказав він.

«Якщо хтось хоче долучитися, новий, то є дуже якісна система – вільні і демократичні, визнані Україною та міжнародною спільнотою місцеві вибори», – наголосив Гройсман.

"Коли вони відбудуться, це означатиме, що ті, кого обрали у вільний спосіб, матимуть повноваження говорити від імені народу", додав спікер ВР.

«Що стосується мене, то після місцевих виборів в разі отримання запрошення від легітимної влади, я із задоволенням відвідаю будь-який населений пункт Донбасу», – сказав він.

Українська правда

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України