Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ГОЛОВА ЦВК ПРОВІВ РОБОЧУ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ БДІПЛ ОБСЄ

6 жовтня відбулася робоча зустріч Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського з делегацією Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ) на чолі з главою Місії зі спостереження за почерговими виборами народних депутатів України 26 жовтня 2014 року пані Каєтаною де Зулуетою Овтрам.

Сторони обговорили широке коло питань щодо організації підготовки позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Зокрема, Голова Комісії ознайомив співрозмовників зі статистичними даними щодо реєстрації кандидатів у народні депутати у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від 29 політичних партій та в одномандатних виборчих округах, висунутих як шляхом самовисування, так і партіями.

Окрім того, М.Охендовський розповів представникам БДІПЛ про найтиповіші причини, через які Центральна виборча комісія змушена була відмовити в реєстрації кандидатів у народні депутати України. Окремо він зупинився на механізмі організації голосування наших співвітчизників на виборчих дільницях закордонного виборчого округу, а також на питаннях участі у голосуванні виборців, адреси яких відносяться до меж Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополь.

На завершення зустрічі Голова ЦВК поінформував іноземну делегацію про заходи, які планує проводити Комісія на наступних етапах виборчого процесу.

Довідково. Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ) є одним із основних інститутів у світі в галузі прав людини. Діяльність БДІПЛ, яке розміщене у Варшаві (Польща), поширюється на Європу, Кавказ, Центральну Азію та Північну Америку.

Бюро сприяє проведенню демократичних виборів і забезпеченню прав людини, терпимого ставлення та недискримінації, а також дотриманню принципу верховенства закону.

18 вересня місія БДІПЛ зі спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України 2014 року розпочала свою роботу в Україні. Главою місії призначено представницю Італії Каетану де Зулуету Овтрам. Вона очолювала спостережну місію БДІПЛ на позачергових виборах Президента України, які відбулися 25 травня 2014 року.

На позачергові вибори народних депутатів України 26 жовтня 2014 року Центральна виборча комісія вже зареєструвала 97 офіційних спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ. Загалом зареєстровано 255 офіційних спостерігачів від іноземної держави та 5 міжнародних організацій.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України