Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Голова КВУ: В Україні відбулась одна з найкращих виборчих кампаній

В Комітеті виборців України кажуть, що виборча кампанія 2014 року була найкращою за останні десятиліття.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповів голова КВУ Олексій Кошель.

"У нас, насправді, була одна із найкращих виборчих кампаній за останні два десятиліття. Якщо порівнювати з попередніми виборами – в нас були вибори без адміністративного ресурсу, без системних фактів підкупу виборців, без серйозних зловживань, без тиску на ЗМІ тощо. Тобто це вибори, за які Україні не соромно", - сказав Кошель.

"Але, на превеликий жаль, цю досить позитивну картину дуже серйозно очорнили події останнього тижня, пов’язані з підрахунком голосів по кількох десятках мажоритарних округів", - додає він.

За його словами, найбільша проблема цієї кампанії – це мажоритарна складова:

"90% порушень і зловживань на виборах відбувались саме у мажоритарній частині. Тому зараз нам потрібно всерйоз думати про те, як не просто змінити виборче законодавство, а змінити виборчу систему і повернутись до пропорційних виборів. Тому що зараз не було жодних проблем із підрахунком голосів, із законністю щодо пропорційної складової", - каже Кошель.

Голова КВУ пояснює, що мажоритарка має свої плюси і мінуси:

"Вона прекрасно працює в багатьох країнах Європейського союзу в тому числі. Але на сьогодні, відповідно до тих проблем, які є в українській політичній системі, низького рівня політичної культури, високого рівня зловживань і високого рівня корупційної складової на виборах, нам доцільно повністю відмовитись від мажоритарної складової і повернутися до пропорційної".

"Але обов’язково це має бути або чиста пропорційна модель із закритими списками, або із відкритими списками. Але в будь-якому разі ці відкриті списки не мають дублювати мажоритарну складову. Тому що зараз окремі політики пробують нав’язати виборчу модель з відкритими списками, яка буде фактично так званою прихованою мажоритарною", - додає Кошель.

"Іншими словами, на округах кандидати зможуть платити кошти, давати пільги чи товари або тиснути в будь-який інший спосіб, щоб набрати певну кількість балів по мажоритарній складовій. В цей період часу, як мінімум років на 10, ми повинні повернутися до чисто пропорційної моделі", - вважає голова КВУ.

 "Українська правда"

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України