Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Голосування переселенців з Криму, Донецької та Луганскої області

Процедура голосування для переселенців з Криму, Донецької та Луганскої області

 

26 жовтня 2014 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів, на яких в тому числі зможуть проголосувати переселенці з Криму, Донецької та Луганської обласей. Ті з них, хто змінив реєстрацію місця проживання, повинні бути включені до списку виборців за новим місцем проживання, без докладання якихось зусиль з їх боку. Ті ж виборці, в кого залишилося місце реєстрації у Криму, Донецькій чи Луганській областей, повинні змінити своє місце голосування. Алгоритм, як це зробити, наведено нижче.      

Випадок

Куди потрібно звертатися?

Строк для звернення

Які документи треба подати?

Виборець з місцем реєстрації у АР Крим, Севастополі, Луганській чи Донецькій області хоче проголосувати на виборах народних депутатів в Україні 

1) Відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем, де планує виборець проголосувати (на вибір виборця).

До 20 жовтня (понеділок) включно.

1. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця із зазначенням дільниці чи адреси, за якою виборець бажає проголосувати 

2. Паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України 


Довідкові документи

Повний текст постанови Центральної виборчої комісії про порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси від13 вересня 2012 року № 893 із змінами, внесеними постановами Центральної виборчої комісії від 22 вересня 2012 року № 1046, від 9 квітня 2014 року №240

Постанова ЦВК №1529 від 07.10.2014 "Про питання тимчасової зміни місця голосування виборцям, виборча адреса яких відноситься до території Донецької чи Луганської області, на період проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року"

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України