Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Фінальний аналітичний звіт КВУ за результатами моніторингу процесів люстрації

Ця публікація об'єднує аналіз результатів моніторингу процесів перевірки і люстрації в регіонах України, звіт за результатами всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії щодо  процесів перевірки і люстрації, а також звіт з оцінки результатів діяльності організацій, які пройшли навчання і застосовували методологію моніторингу процесів перевірок та люстрації.

При підготовці публікації використано 53 звіти, підготовлені волонтерами — громадськими активістами з усіх областей України. Вибір органів для проведення моніторингу здійснювався громадськими моніторами і не є стандартним в кожному регіоні. Відповідно, публікація не ставить завдання порівняти якість процесів за регіонами. Тим не менш, результати узагальнюються по органах влади, по яких є достатня кількість даних — органи прокуратури (15 органів прокуратури з 12 областей), органи внутрішніх справ (13 органів Національної поліції з 12 областей), органи самоврядування та державного адміністрування (обласні та районні державні адміністрації, а також виконавчі органи місцевих рад, загалом 17 органів з 16 областей), а також інші органи влади (суди, органи Державної фіскальної служби, один орган управління юстиції та один орган Державної служби з надзвичайних ситуацій, загалом 8 органів з 7 областей).

Результати моніторингу процесів перевірки і люстрації в регіонах України оцінюються за наступними етапами: етап планування перевірок, етап проведення перевірок та проведення люстрації. Окремо розглядаються питання повноти люстрації, а також оскарження результатів перевірки і люстрації.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України