Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Дебати Трампа і Байдена продемонстрували важливість результатів виборів у США для світу — The Guardian

Цьогорічні президентські дебати в США важко назвати дискусією у традиційному розумінні цього слова. Також важко сказати, хто «переміг» на президентських дебатах: Трамп чи Байден. Однак, судячи з усього, беззаперечним «переможцем» президентських дебатів у США став китайський лідер Сі Цзіньпін. Тоді як американська громадськість, на жаль, «програла», пише британська газета The Guardian.

Критики по-різному називають ці дебати, але більшість зійшлася на думці, що цьогорічні президентські дебати в США були «катастрофою».

Опоненти нинішнього лідера США Дональда Трампа звинувачують його в тому, що саме він і перетворив дебати на катастрофу та продовжує «руйнувати» Сполучені Штати.

Це Америка в 2020 році: країна страждає від пандемії, яка призвела до загибелі 200 тисяч людей, галузь охорони здоров’я страждає від глибоких структурних провалів та нерівності, а загальну ситуацію в США погіршує ще й «неблагополучний стан політики», яка стала «сферою гірких розбіжностей та поділу».

Тактикою Трампа на дебатах було перебивати свого опонента, і варто визнати, йому вдалося «дестабілізувати» демократа Джо Байдена. Однак, згідно з опитуваннями, Джо Байден все-таки випереджає Трампа та має більше шансів на перемогу.

«Агресивна тактика ведення дебатів» Дональда Трампа змогла навіть вивести з рівноваги завжди поміркованого Джо Байдена, який назвав Трампа «брехуном», та попросив його «замовкнути».

Попри те, що Джо Байден не отримав шансу змусити Трампа детально розповісти про свої «податкові проблеми» (адже згідно з опублікованою інформацією, Трамп протягом тривалого часу не платив податки), багато опонентів нинішнього президента США погодилися з висновком Байдена, що за президентства Трампа Америка стала «слабшою, біднішою та більш розділеною».

Проте, результати виборів у США вплинуть не лише на майбутнє американців, але й на майбутнє фактично усього світу.

Особисті інтереси Трампа «зіпсували» американську зовнішню політику. Його політика сприяла зростанню націоналізму та авторитаризму у всьому світі.

Зараз людство фактично спостерігає за руйнуванням світового порядку.

«Міжнародна репутація» Америки значно знизилася внаслідок проблем, спричинених пандемією COVID-19.

Непослідовність і суперечливість Трампа в питаннях зовнішньої політики та зневажливе ставлення до союзників, прискорюють занепад Америки.

Відмова США від ролі глобального лідера та гаранта світового порядку є загрозою для демократичних союзників Америки, але водночас це є новою можливістю для американських опонентів, зокрема для президента Росії Володимира Путіна та лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

Завдяки цьому, Китай отримав можливість стати впливовим гравцем на міжнародній арені.

Поки в Каліфорнії вирують смертельні пожежі, Трамп ставить під сумнів проблему глобального потепління. Тим часом Сі Цзіньпінь обіцяв минулого тижня, що до 2060 року його країна зведе до нуля викиди вуглецю.

Трамп «не приймає» стандартів та правил проведення виборів так само, як і не приймає норми проведення президентських дебатів, адже він вже вказував на те, що може не визнати результати виборів.

На думку опонентів нинішнього американського президента, дебати показали, що переобрання Трампа було б катастрофою, яка вийде далеко за межі американських кордонів, резюмує газета.

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України