Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Андрій Магера про виборчі системи на місцевих виборах

 Заступник Голови Центральної виборчої комісії, Андрій  Магера висловив своє експертне бачення щодо виборчих  систем на місцевих виборах. 

 Андрій Магера запропонував наступні виборчі системи для  різних місцевих виборів в Україні:

 1. Вибори депутатів Верховної Ради Автономноі Республіки  Крим.
 Пропорційна виборча система із закритими списками за  поданням виключно місцевих організацій політичних партій.

 2. Вибори депутатів обласних рад.
 Мажоритарна виборча система з багатомандатними  виборчими  округами, межі яких співпадають з межами  районів і міст  обласного значення. Обласна організація партії має право висувати кількість кандидатів, яка не перевищує кількість мандатів у багатомандатному окрузі. Одночасно зберігається самовисування.

3. Вибори депутатів районних рад.
Мажоритарна виборча система з багатомандатними виборчими округами, межі яких співпадають з межами територій відповідних сільських, селищнихі міських (районного значення) територіальних громад. Районні організації політичних партій можуть висувати кількість кандидатів, яка не перевищує кількість мандатів у відповідних багатомандатних округах. Самовисування залишається також.

4. Вибори сільських, селищних, міських голів.
Мажоритарна виборча система абсолютної більшості (двотурова). Право висування як районними (міськими) організаціями партій, так і шляхом самовисування.

5. Вибори депутатів міських, районних у місті рад.
Мажоритарна виборча система або змішана виборча система або паралельна виборча система. Висування як місцевими організаціями партій, так і шляхом самовисування.

6. Вибори депутатів сільських, селищних рад.
Мажоритарна виборча система з одномандатними округами або з багатомандатними округами. Висування районними організаціями партій або шляхом самовисування. Лише на цьому виді виборів відсутність будь-якої грошовоі застави.

Окрім цього, варто змінити надто складну назву Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на більш зрозумілу і лаконічну – "Про місцеві вибори".

При цьому, Андрій Магера зазначив, що його пропозиції не є і не можуть бути офіційною позицією Центральної виборчої комісії, а є лише експертною думкою одного із членів Комісії.

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України