Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Аналіз ходу люстрації у Вінницькій міській раді: Проміжні результати

Розпорядженням міського голови від 08.05.2015  №146-р Про проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» визначений департамент кадрової політики міської ради відповідальним за проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», стосовно посадових і службових осіб міської ради.

Дати проведення перевірок у плані відповідають загальному плану проведення перевірок, затвердженому Кабінетом Міністрів:

 - Перевірка заступників міського голови, керуючого справами виконкому проводяться з 02.06.2015р. Постанова Кабміну передбачає строк для таких перевірок: червень 2015 р. - грудень 2016 р. тому дати відповідають.

 - Перевірка керівників виконавчих органів міської ради , апарату міської ради та її виконавчого комітету проводяться з 11.06.2015р. Постанова Кабміну передбачає строк для таких перевірок: червень 2015 р. - грудень 2016 р. тому дати відповідають.

 - Перевірка заступників керівників виконавчих органів,  апарату міської ради та її виконавчого комітету проводяться з 22.06.2015р. Постанова Кабміну передбачає строк для таких перевірок: червень 2015 р. - грудень 2016 р. тому дати відповідають.

 - Перевірка керівників структурних підрозділів виконавчих органів міської ради проводяться з 02.07.2015р. Постанова Кабміну передбачає строк для таких перевірок: червень 2015 р. - грудень 2016 р. тому дати відповідають.

 - Перевірка заступників керівників структурних підрозділів виконавчих органів міської ради проводяться з 03.08.2015р. Постанова Кабміну передбачає строк для таких перевірок: червень 2015 р. - грудень 2016 р. тому дати відповідають.

 - Перевірка інших посадових осіб виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконавчого комітету, службових осіб проводяться з 01.10.2015р. Постанова Кабміну передбачає строк для таких перевірок: червень 2015 р. - грудень 2016 р. тому дати відповідають. 

Рішення про початок проведення перевірки оприлюднено на офіційному веб-сайті Вінницької міської ради.  

Заяви про застосування/незастосування заборон, визначених частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» подано вчасно – у десятиденний строк з дня початку проведення перевірки.

Випадків звільнення осіб за власним бажанням протягом зазначеного періоду, або раніше – з моменту, коли було прийнято рішення про початок проведення перевірки в Вінницькій міській раді (для того щоб уникнути перевірки) не було. Осіб, які підпадали під критерії люстрації не було.

До Вінницької міської ради інформації від третіх осіб про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон, передбачених Законом не надходило.

На сайті Вінницької міської ради розміщена інформація про результати перевірки, передбаченої Законом України “Про очищення влади” щодо кожної посадової особи.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України