Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


75 депутатів пропустили половину засідань Ради в 2017 р., – КВУ

В середньому на засіданнях Ради в січні-лютому були присутні 326 народних депутатів із 422. Найбільше злісних прогульників у «Відродженні» та «Опозиційному блоці».

КВУ в рамках проекту Дослівно проаналізував відвідування народними депутатами засідань Ради у 2017 році. За даними письмової реєстрації 75 народних депутатів пропустили половину і більше засідань Ради в січні-лютому 2017 року. Із них 21 депутат пропустив понад 80% засідань.

Лише третина депутатів (118 із 422) відвідали всі засідання Ради.

«У списку прогульників є низка резонансних прізвищ. Зокрема, народний депутат Семен Семенченко, який є одним із організаторів торговельної блокади з ОРДЛО, пропустив 13 із 18 засідань Ради. Екс-радикал Андрій Артеменко за останні два місяці відвідав лише одне засідання Ради (за даними письмової реєстрації). Не ходили на засідання Ради й депутати-новачки. Так, обрані в липні 2016 року депутати Руслан Богдан (ВО «Батьківщина») та Максим Микитась (позафракційний) за даними письмової реєстрації пропустили 10 та 11 засідань Ради відповідно. За даними електронної реєстрації Богдан був присутній на всіх засіданнях, але прийняв участь лише в третині голосувань», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Більше того, навіть лідери фракцій не завжди були на своєму робочому місці. Зокрема, за даними письмової реєстрації в січні-лютому голова фракції «Самопомочі» Олег Березюк пропустив 9 засідань Ради, за даними електронної - 7», – додав Кошель.

Найбільше злісних прогульників у депутатській групі «Відродження» та фракції «Опозиційного блоку».
Із 75 депутатів, які пропустили більше половини засідань Ради, 11 є представниками групи «Відродження», 13 – «Опозиційного блоку». До складу групи «Відродження» входить 26 депутатів, «Опозиційного блоку» – 43. Таким чином, фактично кожен третій депутат від цих політичних сил пропустив понад 50% засідань Ради.

Загалом у січні-лютому 2017 року відбулося 18 пленарних засідань Верховної Ради.

 
 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України