Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


75 депутатів пропустили половину засідань Ради в 2017 р., – КВУ

В середньому на засіданнях Ради в січні-лютому були присутні 326 народних депутатів із 422. Найбільше злісних прогульників у «Відродженні» та «Опозиційному блоці».

КВУ в рамках проекту Дослівно проаналізував відвідування народними депутатами засідань Ради у 2017 році. За даними письмової реєстрації 75 народних депутатів пропустили половину і більше засідань Ради в січні-лютому 2017 року. Із них 21 депутат пропустив понад 80% засідань.

Лише третина депутатів (118 із 422) відвідали всі засідання Ради.

«У списку прогульників є низка резонансних прізвищ. Зокрема, народний депутат Семен Семенченко, який є одним із організаторів торговельної блокади з ОРДЛО, пропустив 13 із 18 засідань Ради. Екс-радикал Андрій Артеменко за останні два місяці відвідав лише одне засідання Ради (за даними письмової реєстрації). Не ходили на засідання Ради й депутати-новачки. Так, обрані в липні 2016 року депутати Руслан Богдан (ВО «Батьківщина») та Максим Микитась (позафракційний) за даними письмової реєстрації пропустили 10 та 11 засідань Ради відповідно. За даними електронної реєстрації Богдан був присутній на всіх засіданнях, але прийняв участь лише в третині голосувань», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Більше того, навіть лідери фракцій не завжди були на своєму робочому місці. Зокрема, за даними письмової реєстрації в січні-лютому голова фракції «Самопомочі» Олег Березюк пропустив 9 засідань Ради, за даними електронної - 7», – додав Кошель.

Найбільше злісних прогульників у депутатській групі «Відродження» та фракції «Опозиційного блоку».
Із 75 депутатів, які пропустили більше половини засідань Ради, 11 є представниками групи «Відродження», 13 – «Опозиційного блоку». До складу групи «Відродження» входить 26 депутатів, «Опозиційного блоку» – 43. Таким чином, фактично кожен третій депутат від цих політичних сил пропустив понад 50% засідань Ради.

Загалом у січні-лютому 2017 року відбулося 18 пленарних засідань Верховної Ради.

 
 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України