Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


1 ГРУДНЯ У ЦВК РОЗПОЧНЕТЬСЯ ПЕРЕВІРКА ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ"

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський видав розпорядження від 12 листопада 2014 року № 80 "Про проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади". Згідно з документом, в Комісії проводитиметься перевірка достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 зазначеного закону, стосовно членів ЦВК, працівників Секретаріату Комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців.

Вказана перевірка проходитиме в кілька етапів. Так, з 1 грудня 2014 року до 28 лютого 2015 року – стосовно членів Центральної виборчої комісії. З 1 березня  до 31 травня 2015 року перевірці підлягатимуть керівники Секретаріату ЦВК та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, їх заступники, начальники управлінь, їх заступники, завідуючі  самостійних відділів, їх заступники Секретаріату та Служби розпорядника ДРВ. І, нарешті, з 1 червня до 30 вересня 2015 року зазначені заходи проводитимуться стосовно завідуючих відділів у  складі управлінь, завідуючих секторами, головних консультантів, головних спеціалістів, провідних спеціалістів Секретаріату Комісії та Служби розпорядника ДРВ, а також працівників патронатної служби ЦВК.

Всі вищезазначені посадові особи у десятиденний строк з дня початку проведення відповідної перевірки мають подати до відділу кадрової і режимної роботи та з питань державної служби Секретаріату Центральної виборчої комісії власноручно написану заяву про те, що до них застосовуються або не застосовуються заборони, визначені частинами третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади". А також – згоду на проходження перевірки й оприлюднення відомостей щодо них відповідно до цього Закону.

Своєю чергою, протягом трьох днів після одержання вказаної заяви на офіційному веб-сайті Комісії буде розміщуватися інформація про початок проходження перевірки відповідною особою, копії її заяви та декларації (крім відомостей, що законом віднесені до інформації з обмеженим доступом).

Довідково. 10 листопада 2014 року в Україні стартувала друга хвиля очищення влади. Люстраційні перевірки будуть проведені в усіх центральних органах виконавчої влади.

Зокрема, створені відповідні комісії та проведені перевірки всього керівного складу Міністерства юстиції, МВС, а також голів всіх центральних органів виконавчої влади – державних служб, агентств, комітетів. Будуть звільнені усі посадовці, які сукупно більше року обіймали керівні посади при режимі Януковича, або не пройшли майнову перевірку.

Під першу хвилю люстрації вже потрапили керівники силових структур, СБУ, Генпрокуратури, губернатори, міністри та їхні заступники, які обіймали відповідні посади у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. Так, станом на сьогодні до Єдиного реєстру осіб, щодо яких застосовано Закон "Про очищення влади", внесено 354 особи.

Своєю чергою, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов видав розпорядження від 10 листопада 2014 року № 713  «Деякі питання проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади». Відповідно до нього, протягом листопада – грудня буде проведено перевірку посадових осіб, які призначаються та звільняються з посад парламентом.

Відділ взаємодії із ЗМІ  

Секретаріату ЦВК     

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України