Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Вибори в світі

У Великобританії відбудуться дострокові вибори

Чинний прем’єр-міністр Великобританії, Тереза Мей, здивувала увесь світ, оголосивши, що дострокові вибори у країні відбудуться 8 червня. 

19-04-2017 18:37

Макрон і Ле Пен зберігають лідерство згідно останніх опитувань, - Ifop-Fiducial

Центрист Еммануель Макрон та ультраправа Марін Ле Пен зберігають лідерство в опитуваннях громадської думки за 5 днів до першого туру президентських виборів у Франції, що відбудеться у неділю.

19-04-2017 11:49

Представники ВГО КВУ беруть участь у місії спостереження за парламентськими виборами у Вірменії

Парламентські вибори у Вірменії проходять 2 квітня, і, згідно змінам, внесеним до Конституції і ухваленим на референдумі 6 грудня 2015 року, вперше вибори пройдуть виключно на пропорційній основі. 

02-04-2017 16:51

Перші публічні дебати кандидатів у Президенти Франції: перший раунд - за Макроном

Незважаючи на прогнози щодо перемоги Марін Ле Пен у дебатах, найбільший показник глядацької підтримки отримав колишній міністр економіки, промисловості та цифрових справ у другому уряді Вальса Емануель Макрон. 

23-03-2017 10:56

Сумнівні зв'язки Марін Ле Пен: розкол всередині "Національного Фронту"?

Французькими журналістами оприлюднено книгу-розслідування, у якій аналізуються зв'язки Марін Ле Пен з "Групою Союзу Оборони" - ультраправого французького об'єднання, відомого поглядами, близькими до нацистських. Колишній радник Марін Ле Пен, Емерік Шопард, стверджує наступне: «Марін Ле Пен не вільна, її тримають ці люди. Якщо вона отримає владу, вони прийдуть до влади теж». 

21-03-2017 14:29

Рік виборів у Європі розпочнеться голосуванням у Нідерландах

Сьогодні, 15 березня, у Нідерландах проходять парламентські вибори.

15-03-2017 16:05
 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України